REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pensjonat Gurewicza w Otwocku odzyska dawną świetność

  • Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl
  • 25 kwi 2016 12:02
Pensjonat Gurewicza w Otwocku odzyska dawną świetność
Willa Gurewicza, fot. By Fotonews (CC BY-SA, wikimedia)

W ostatnich latach wiele świdermajerów w Otwocku, Józefowie czy Wawrze spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Uchowała się na szczęście zabytkowa Willa Gurewicza. Nowi właściciele mają projekt, i jak podaje tvnwarszawa.tvn24.pl, w czerwcu mogą rozpocząć prace związane z przebudową.

REKLAMA

Pensjonat Abrama Gurewicza w Otwocku powstał w 1906 r. i jest jednym z największych budynków drewnianych w Europie. Reprezentuje styl architektoniczny świdermajer, a otoczony jest parkiem w stylu angielskim.

Przypomnijmy, że o zgodzie konserwatora zabytków na rewitalizację budynku pisaliśmy już w listopadzie 2015 r. Teraz, jak podaje tvnwarszawa.tvn24.pl, projekt czeka na zatwierdzenie przez starostwo. Jeśli będzie zgoda, to właściciele Willi Gurewicza będą mogli rozpocząć prace budowlane w czerwcu br. Projekt przebudowy przygotowała pracownia Grupa 5 Architekci.

W obiekcie powstanie klinika chirurgii plastycznej i rehabilitacji, planowany jest także hotel i restauracja. Stan budynku wymaga odnowienia fasady i wnętrz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie