REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Perła architektury Opola odzyska blask. Co planuje inwestor?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 mar 2018 11:58
Perła architektury Opola odzyska blask. Co planuje inwestor?
fot. shutterstock

Tower Investments podpisał list intencyjny na zakup nieruchomości w Opolu, w którym aktualnie mieści się Dom Towarowy "Ziemowit". Zlokalizowany w ścisłym centrum miasta budynek deweloper przekształci na nowoczesny obiekt handlowo-usługowy.

REKLAMA

Historia budynku Polskiego Domu Towarowego przy ul. Krakowskiej w Opolu sięga lat 60. Zaprojektowany przez wrocławskiego architekta, Stanisława Chronowskiego, budził powszechny podziw i uznawany był za jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych budynków w kraju. Znajdowało się w nim ponad 40 punktów handlowych.

– Olbrzymim atutem budynku, w którym mieści się Dom Towarowy w Opolu jest jego lokalizacja. Nieruchomość położona jest przy ul. Krakowskiej, jednej z głównych ulic miasta, która niebawem przejdzie rewitalizację. Sama nieruchomość przez wiele lat nie była kompleksowo remontowana. Udało się odnowić tylko jej część. Przez lata był to największy obiekt handlowy w regionie. Chcemy przywrócić budynkowi zapomnianą świetność. – informuje Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments. – Łączna powierzchnia GLA to ponad 6 tys. mkw. Obecnie ponad połowa budynku pozostaje niewynajęta. Dwie najniższe kondygnacje przeznaczymy na powierzchnie handlowe i lokale gastronomiczne, kolejne na biura i usługi. – dodaje.

Obecnie największymi najemcami obiektu są m.in. Biedronka, Empik, drogeria SuperPharm i Smyk. Tower Investments kupi nieruchomość na 12,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie