REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Perła Helsinek znów zalśni

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 20 paź 2017 14:28
Perła Helsinek znów zalśni
Hotel St. George w Helsinkach. Fot. Facebook
Perła Helsinek znów zalśni
Perła Helsinek znów zalśni

Od roku trwa rewitalizacja perły fińskiej architektury - hotelu St. George w centrum Helsinek. Jak zapowiada grupa Kämp Collection Hotels, właściciel obiektu, pierwsi goście zostaną przyjęci na początku 2018 r.

REKLAMA

Hotel St. George znajduje się w centrum Helsinek, naprzeciwko parku Old Church. Budynek pochodzi z 1840 r. W przeszłości był siedzibą Fińskiego Towarzystwa Literackiego i drukarni pierwszej krajowej gazety w Finlandii. Zaprojektował go Onni Tarjanne, znany fiński architekt, który w swoim dorobku ma m.in. pochodzący z 1902 r. projekt Fińskiego Teatru Narodowego.

Obiekt liczy siedem pięter i ma 148 pokoi. Dla wyjątkowych gości zaprojektowano pięć apartamentów. Wystrój każdego z nich nawiązuje do historii Finlandii, Helsinek i samego budynku. Najbardziej reprezentacyjny – St. George mieści się na pierwszym piętrze w zachodnim skrzydle budynku. Wyróżnia go bogato zdobiony balkon na głównej fasadzie.

Na piątej kondygnacji zaprojektowano apartament z biblioteczką poetycką. Jego goście będą mogli dostrzec przez okno Zatokę Fińską. Architekci zaprojektowali również salon poświęcony obchodzonej w tym roku setnej rocznicy niepodległości Finlandii. O jubileuszu przypominają liczne grafiki fińskich artystów. Narożnik szóstego piętra zajmuje apartament w wieży z kopułą.

Więcej w strefie Premium Property News.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie