×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Perla Polska stawia osiedle w Słupsku. Do projektu zaprosili warszawską pracownię

  • Autor: oprac. Anna Liszka, PropertyDesign.pl
  • 05 gru 2022 09:10
  • Aktualizacja: 05 gru 2022 09:14
Perla Polska stawia osiedle w Słupsku. Do projektu zaprosili warszawską pracownię
Osiedle Greenwood powstanie na terenie o powierzchni 40 tys. mkw. i zlokalizowane będzie pomiędzy ulicami Malinową i Rocha Bauera w Słupsku. Inwestorem jest Perla Polska, zaś za projektem architektonicznym stoi Mateusz Tański & Associates (MTA Architekci), fot. MTA Architekci

Perla Polska jest jednym z największych producentów zdrowej żywności w Polsce, a teraz stawia na pow. 40 tys. mkw. osiedle w Słupsku. Do projektu zaprosili warszawską pracownię Mateusz Tański & Associates (MTA Architekci).

REKLAMA

  • Nowa inwestycja na pow. 40 tys. mkw. powstaje w Słupsku.
  • Osiedle Greenwood buduje Perla Polska, jeden z największych producentów zdrowej żywności w Polsce.
  • Za projektem architektonicznym stoi warszawska pracownia Mateusz Tański & Associates (MTA Architekci).

Osiedle Greenwood powstanie na terenie o powierzchni 40 tys. mkw. i zlokalizowane będzie pomiędzy ulicami Malinową i Rocha Bauera w Słupsku, w bliskim sąsiedztwie największego parku miejskiego, parku linowego oraz stadionu lekkoatletycznego i kortów tenisowych.

W pierwszym etapie inwestycji w Słupsku powstaną 32 domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 160 mkw. oraz trzy wolnostojące wille o powierzchni 212 mkw., fot. MTA Architekci
W pierwszym etapie inwestycji w Słupsku powstaną 32 domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 160 mkw. oraz trzy wolnostojące wille o powierzchni 212 mkw., fot. MTA Architekci

Lokalizacja zespołu w otoczeniu zieleni i obiektów sportowych nie jest przypadkowa. Inwestorem jest Perla Polska, firma posiadająca swoją główną siedzibę właśnie w Słupsku i będąca największym polskim producentem zdrowej żywności.

Park, stawy i restauracja

Teren inwestycji przylega do tzw. Lasku Północnego, założonego w latach 80. XIX wieku przez rajcę miejskiego Karla Schradera jako park miejski. Środki na ten cel wyłożyli konsul Hermann Küster i kupiec Julius Otte. Na powierzchni 87 hektarów zasadzono tu różne odmiany drzew, w tym m.in. ponad 30 rozmaitych gatunków drzew iglastych.

Lokalizacja zespołu w otoczeniu zieleni i obiektów sportowych nie jest przypadkowa, fot. MTA Architekci
Lokalizacja zespołu w otoczeniu zieleni i obiektów sportowych nie jest przypadkowa, fot. MTA Architekci

Dodatkowym atutem miejsca jest wijący się na dnie doliny strumień z siedmioma małymi stawami, kilkanaście kilometrów ścieżek oraz park linowy i restauracja.

Zielony skwer i ogród warzywny

W centralnej części osiedla zlokalizowano wspólny zielony skwer dostępny dla mieszkańców zespołu, naturalny ogród warzywny oraz plac zabaw dla najmłodszych. Projekt zagospodarowania terenu przewiduje wiele ekologicznych rozwiązań takich jak m.in. ogrody deszczowe czy naturalne nawierzchnie wodoprzepuszczalne.

Osiedle charakteryzuje lekka i ponadczasowa architektura łącząca najnowsze trendy z naturalnymi materiałami i ciepłą kolorystyką. Wszystkie domy zostaną wyposażone w nowoczesne oraz sprawdzone systemy i technologie, w tym m.in. wielkogabarytowe 3-szybowe aluminiowe okna - opowiada Mateusz Tański, architekt i właściciel, MTA Architekci.

Osiedle na dwa etapy

W pierwszym etapie inwestycji powstaną 32 domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 160 mkw. oraz trzy wolnostojące wille o powierzchni 212 mkw. Domy zlokalizowane będą na działkach o powierzchni od 389 mkw. do 644 mkw. i otoczone zostaną prywatnymi ogrodami stanowiącym tło dla codziennego życia przyszłych użytkowników.

Kolejne etapy zakładają powstanie kolejnych budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budynki usługowe stanowiące zaplecze dla nowego osiedla.

Projekt jest w realizacji od 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie