REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Perony w Wielkopolsce do przebudowy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 cze 2022 09:51
Perony w Wielkopolsce do przebudowy
Zmodernizowane perony w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie zapewnią lepszy dostęp do kolei między Wrześnią a Jarocinem (linia kolejowa Oleśnica – Chojnice). fot. Katarzyna Kubiak, mat. PKP PLK

Blisko 11 mln zł kosztować będzie przebudowa peronów w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie. Nowe perony będą bezpieczniejsze i zapewnią łatwiejszy dostęp do pociągów.

REKLAMA

  • Zmodernizowane perony w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie zapewnią lepszy dostęp do kolei między Wrześnią a Jarocinem (linia kolejowa Oleśnica – Chojnice).
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami na ich przebudowę za blisko 11 mln zł.
  • Zmodernizowane perony będą wyższe, wyposażone w wiaty, jasne oświetlenie, czytelne tablice, gabloty informacyjne i antypoślizgową nawierzchnię oraz pochylnie.

Przebudowa peronów w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie (linia kolejowa nr 281 Oleśnica – Chojnice) zapewni wyższy komfort podróży w stronę Wrześni lub Jarocina. Pasażerowie, także o ograniczonej możliwości poruszania się, zyskają lepszy dostęp do kolei.

Zmodernizowane perony będą wyższe i ułatwią wsiadanie do pociągów. Dla oczekiwanego komfortu przewidziano wiaty, jasne oświetlenie, czytelne tablice, gabloty z informacjami przydatnymi w podróży. Na antypoślizgowej nawierzchni będą ścieżki naprowadzające, pomocne osobom niewidomym i niedowidzącym. Dogodny dostęp do peronów pasażerom mającym trudności z poruszaniem się umożliwią pochylnie.

Inwestycja realizowana jest z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie