×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Philips ma showroom w Warszawie. To nowe miejsce inspiracji i edukacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 wrz 2015 17:14
  • Aktualizacja: 15 wrz 2015 17:21
Philips ma showroom w Warszawie. To nowe miejsce inspiracji i edukacji
Showroom Philips Lighting

Philips otworzył w Warszawie showroom z rozwiązaniami oświetleniowymi, ukazujący pełnię mocy światła. Znajdziemy w nim nie tylko innowacyjne technologie LED, ale i unikatowe wzornictwo najpiękniejszych opraw. Nowe miejsce ma inspirować i edukować zarówno architektów, jak i klientów.

REKLAMA

Showroom Philips Lighting, otwarty 15 września br. w postindustrialnej przestrzeni przy ul. Duchnickiej 3 w Warszawie, jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem Philipsa w Polsce. Na 200 mkw. powstało unikatowe miejsce, które łączy wzornictwo, specjalistyczną wiedzę i technologiczny know-how oraz innowacje Philips LED. Dzięki zestawieniu tak różnych perspektyw odwiedzający miejsce będą mogli nie tylko zobaczyć światło, ale też odczuwać je i rozumieć.

 - Światło jest niezbędne do życia. Definiuje przestrzeń, w której przebywamy. Ma także bardzo osobisty wymiar - współgra z naszą energią, integruje ludzi i wpływa na samopoczucie. Na tym polega prawdziwa moc i urok światła. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie będzie można tego doświadczać każdego dnia; miejsce, w którym światło mówi „dzień dobry”. Tak o genezie nowego miejsca na mapie światła mówi Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland.

W jednym miejscu zgromadzone zostały lampy nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych konkursach branżowych. Wśród prezentowanych produktów odnaleźć można kolekcje marki Philips, widowiskowe modele włoskiej pracowni Luceplan czy minimalistyczne projekty belgijskiego Modulara. Przedstawione zostaną także możliwości tworzenia przestrzeni z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań LED. Zapewniają one większą swobodę projektantom i idealnie dopasowują do potrzeb użytkowników. W showroom zainstalowane zostały m.in. multimedialne panele Luminous Textile, modułowa struktura Synapse czy dosłownie – lampy bez żarówek, czyli LED zintegrowany z oprawą.

Przestrzeń została podzielona na strefy inscenizujące domowe pomieszczenia: kuchnię i jadalnię, łazienkę, na antresoli salon, sypialnię i kącik dziecięcy. W tak zaaranżowanej przestrzeni goście będą mogli oglądać lampy i systemy oświetleniowe, które odpowiadają na potrzeby estetyczne i praktyczne - nadają pomieszczeniom pożądanego charakteru. Dekorują, ale także spełniają funkcjonalne role. Wiele rozwiązań jest zapowiedzią „domu przyszłości”, w którym inteligentne rozwiązania łączą się z pięknym wzornictwem. W Showroom Philips Lighting będzie można doświadczyć „piękna interaktywnego”, którym możemy sami sterować i które odpowiada na nasze potrzeby oraz upodobania. Takiej interakcji ze światłem będzie można doświadczyć wykorzystując Philips HUE, pierwszy inteligentny system oświetlenia domowego.

Showroom Philips Lighting został pomyślany jako miejsce inspiracji zarówno dla architektów, jak i konsumentów poszukujących pełnego portfolio rozwiązań oświetleniowych. Kompleksowa oferta zapewnia odbiorcom swobodę działania. Architekci docenią możliwość dopasowania do projektu takich rozwiązań, które nie będą ich ograniczały, konsumenci – urozmaicony wybór, porady stylistyczne, podpowiedzi, jak optymalnie zaaranżować światło w domu.

- Chcemy wypełnić lukę polegającą na braku działań edukacyjnych dotyczących światła w Polsce. Zarówno w zakresie potencjału dekoracyjnego, jakie daje oświetlenie, jak i umiejętności doboru odpowiednich parametrów świetlnych do indywidualnych potrzeb – mówi architekt wnętrz Agata Smolich, gospodarz Showroom Philips Lighting.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie