REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 sty 2018 13:42
Pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu
Altus Palace, fot. mat. prasowe
Pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu
Pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu

Firma Torus złożyła wniosek o pozwolenie na przebudowę i nadbudowę zabytkowego pałacu znajdującego się przy ul. Wierzbowej 15 we Wrocławiu, w sąsiedztwie Parku Staromiejskiego. Dzięki inwestycji powstanie pięciogwiazdkowy hotel, który zaprojektuje pracownia Archikon Anna Kościuk.

REKLAMA

Spółka Torus, jako jeden czołowych trójmiejskich deweloperów specjalizujący się w budowie oraz wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowo-usługowych, posiada w swoim dorobku również inwestycje hotelowe.

Nowym przedsięwzięciem firmy jest realizacja inwestycji hotelowej we Wrocławiu, zlokalizowanej przy ul. Wierzbowej 15. W centrum Starego Miasta mieści się zabytkowy pałac Leipzigerów, którego wnętrza zdobią złocenia oraz zachowane do dnia dzisiejszego marmurowe elementy. Torus zamierza wykorzystać potencjał drzemiący w dawnym pałacu do stworzenia w nim pięciogwiazdkowego obiektu hotelowego, funkcjonującego pod nazwą Altus Palace. Kluczowym dla inwestora aspektem jest rewitalizacja obiektu, który docelowo będzie dysponował 91 pokojami oraz wzbogacenie go o salę konferencyjną, restaurację z barem i strefę SPA.

Obecnie spółka jest w trakcie uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę. Zgodnie z planem pierwsi goście będą mogli skorzystać z usług hotelu w pierwszej połowie 2019 roku. Realizację projektu przebudowy dawnego pałacu firma Torus powierzyła uznanej wrocławskiej pracowni architektonicznej Archikon Anna Kościuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie