×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piękne i magiczne święta jak z bajki - tylko w Sopocie

  • Autor: UM Sopot
  • 07 gru 2018 12:04
Piękne i magiczne święta jak z bajki - tylko w Sopocie
fot. Fotobank.pl / UMS

Bajecznie przystrojone miasto, kolorowe choinki, ozdoby i dekoracje przestrzenne, girlandy, kurtyny i projektory świetlne - to znak, że wielkimi krokami nadchodzą najbardziej kolorowe święta - Bożego Narodzenia. A jak zapowiadają władze Sopotu, w mieście będzie bajkowo pięknie.

REKLAMA

Podobnie jak w minionym roku iluminacja Sopotu obejmuje kurtyny świetlne na Al. Niepodległości, girlandy świetlne na ul. Kościuszki, dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino oraz na Placu Przyjaciół Sopotu.

Plac Przyjaciół Sopotu ozdobi centralna, świetlna choinka 3D LED, dekoracja w formie walca z ornamentem 3D, świetlna fontanna i bombka. Całość dopełni nowy system świątecznego oświetlenia ruchomych obrazów, przypominający mapping. Cztery projektory będą generować, na szlachetnym marmurze placu, ruchome obrazy – tańczące, niebieskie gwiazdki. 

Kule świetlne w parku i anioł przed kościołem

Park Herbstów przyozdobi dekoracja LED w formie nastrojowych, pięciu kul świetlnych. Podobne kule pojawią się przed budynkiem Urzędu Miasta.

Przed kościołem św. Jerzego prócz żywej choinki, ustawiony zostanie świetlny anioł z harfą.

Skwer Kuracyjny

W tym roku również Skwer Kuracyjny przyozdobią świąteczne dekoracje: drzewka 3D w formie złączonych choinek, dwie budki wolnostojące, ramka LED idealna do świątecznych, rodzinnych selfie. Również świątecznymi, świetlnymi soplami zostanie przyozdobiony napis Molo na pierwszej bramie. Skwer Kuracyjny zostanie rozświetlony 21 grudnia br., za ekspozycję odpowiada Kąpielisko Morskie Sopot.

Również Centrum Haffnera oraz Sopot Centrum ozdobią choinki i świąteczne iluminacje.

Jarmark świąteczny

Sopocki Jarmark  Świąteczny odbędzie się w dniach 21 grudnia 2018 – 1 stycznia 2019 na Skwerze Kuracyjnym w okolicach mola. Tegoroczna odsłona Jarmarku, odbywająca się w okresie świąteczno-noworocznym, będzie atrakcją turystyczną dla mieszkańców i gości licznie odwiedzających w tym czasie kurort, a także miłym przystankiem w czasie rodzinnych spacerów.

Organizatorzy przygotują ofertę kulinarną oraz designerską. Ideą tegorocznej edycji Sopockiego Jarmarku Świątecznego jest stworzenie nastrojowej świątecznej atmosfery w mieście. Na Skwerze Kuracyjnym otwarte zostanie lodowisko w obramowaniu nowych świątecznych dekoracji świetlnych, a nastrój zapewni nastrojowa, świąteczna muzyka.

Wigilia dla mieszkańców

Tradycyjnie obędzie się Wigilia dla Mieszkańców, w piątek 21 grudnia od godziny 15.00. To dzień, w którym sopocianie spotykają się, by wspólnie kolędować, złożyć sobie życzenia i zasiąść do wspólnego stołu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie – jak każdego roku – program artystyczny.

Zabytkowa karuzela

Od 18 grudnia 2018 do 1 stycznia 2019 na Placu Przyjaciół Sopotu stanie kolejna świąteczna atrakcja - darmowa karuzela dla dzieci.

Od kiedy

Jak każdego roku w noc Andrzejkową (tj. 30 listopada) kolorowymi światełkami rozbłysną trzy świerki: przed Urzędem Miasta, przed Kościołem św. Jerzego oraz na pasie rozdziału przy wjeździe do ZDiZ.

Pozostałe dekoracje na Placu Przyjaciół Sopotu, w Parku Herbstów, na ul. Bohaterów Monte Cassino i nad głównymi ciągami komunikacyjnymi w mieście – rozbłysną 6 grudnia i będą cieszyć zmysły aż do 1 lutego.

Wyjątek stanowi iluminacja Skweru Kuracyjnego, która zostanie włączona 21 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie