REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pierwsza faza Alchemium oficjalnie otwarta. Drugi etap czeka na wykonawcę

  • Autor: UMŁ/PropertyDesign.pl
  • 19 wrz 2021 10:08
Pierwsza faza Alchemium oficjalnie otwarta. Drugi etap czeka na wykonawcę
Alchemium kosztowało prawie 65 mln zł, fot. UMŁ

17 września oficjalnie otwarto pierwszy budynek projektu „Alchemium”, najnowszej inwestycji Politechniki Łódzkiej, która docelowo stanie się nową siedzibą Wydziału Chemicznego.

REKLAMA

Nowo wybudowany gmach powstał na terenie kampusu PŁ, przy skrzyżowaniu ul. Żwirki z ul. Żeromskiego. Sercem nowocześnie zaprojektowanego 5-kondygnacyjnego budynku o wysokości 24 metrów jest wysokie na trzy kondygnacje audytorium na 500 miejsc. Politechnice brakowało do tej pory tak dużej sali na konferencje i sympozja.

Na parterze gmachu, w sąsiedztwie holu głównego, powstała sala konferencyjna o powierzchni ponad 200 mkw. (na 100 osób), która stanie się miejscem obrad Senatu PŁ. W budynku są też pracownie komputerowe, pomieszczenia dziekanatu Wydziału Chemicznego oraz duża przestrzeń wystawiennicza dla najdłużej funkcjonującej w uczelni galerii „Politechnika". W podziemiach gmachu jest parking.

Przed PŁ kolejny etap realizacji „Alchemium”, który obejmuje budowę części laboratoryjnej. 9 sierpnia ogłoszono przetarg na wykonawcę, będzie rozstrzygnięty  prawdopodobnie z końcem września. Oddanie do użytku całości kompleksu nastąpi w 2024 r.  Oba gmachy będą miały łączną powierzchnię 27 tysięcy mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie