Pierwsza taka szkoła na PomorzuPropertyDesign.pl - 03-09-2020 16:07


Oficjalnie otwarto nową Szkołę Podstawową Stowarzyszenia DAR. Placówka jest dedykowana dla dzieci z autyzmem. To jedyne takie miejsce na Pomorzu – wyposażone w nowoczesny sprzęt, dające możliwość niemal indywidualnej nauki, a przede wszystkim stworzone z inspiracji rodziców i nauczycieli dzieci autystycznych.

- Działamy od 2015 roku. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców i terapeutów. Od początku kluczowe było dla nas stworzenia miejsca zapewniającego dzieciom wszechstronny rozwój w bezpiecznym środowisku i znalezienie równowagi pomiędzy zdobywaniem wiedzy szkolnej oraz umiejętności społecznych – przyznaje Renata Puciłowska, dyrektor szkoły. – Udało nam się zebrać grupę doświadczonych psychologów, specjalistów od autyzmu, logopedów, a przede wszystkim wspaniałych nauczycieli. Otrzymujemy też ogromne wsparcie od rodziców.

Pierwotnie szkoła była zlokalizowana w jednej z gdyńskich szkół publicznych, ale szybko okazało się, że zajmowana przestrzeń nie jest wystarczająca.

- Z roku na rok przybywało uczniów i rodziców, którzy wspólnie z kadrą pedagogiczną budowali społeczność szkoły. W zeszłym roku zaczęliśmy szukać odpowiedniego miejsca – przyznaje dyrektor Puciłowska. – Dzięki wsparciu rodziców i władz Gdyni udało się. Kilka miesięcy temu zaczęliśmy remont i dzisiaj mamy do dyspozycji całe piętro w budynku przy ul. Morskiej. Nasze dzieci będą tam miały najlepsze możliwe warunki.