×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy hotel marki greet w Austrii. Oddaje hołd... ogródkom działkowym

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 mar 2023 13:21
Pierwszy hotel marki greet w Austrii. Oddaje hołd... ogródkom działkowym
Nowy hotel greet Wien City Nord w 21. dzielnicy Wiednia, którego motywem przewodnim są wiedeńskie ogrody działkowe, oferuje gościom 96 pokoi, a także dużą przestrzeń wspólną ze strefą śniadaniową i przekąskową, barem i przytulnymi miejscami do pracy czy relaksu, fot. Tristar
Pierwszy hotel marki greet w Austrii. Oddaje hołd... ogródkom działkowym
Pierwszy hotel marki greet w Austrii. Oddaje hołd... ogródkom działkowym
Pierwszy hotel marki greet w Austrii. Oddaje hołd... ogródkom działkowym

Nowy hotel, którego motywem przewodnim są ogrody działkowe, powstał w Wiedniu. Hotel Greet Wien City Nord to pierwszy austriacki marki hotelowej greet wprowadzonej przez Accor.

REKLAMA

  • Accor świętuje otwarcie greet Wien City Nord w 21. dzielnicy Wiednia, we współpracy z operatorem hotelu, Tristar Hotel Group.
  • To pierwszy austriacki obiekt młodej i zrównoważonej marki greet.
  • Dzięki wykorzystaniu mebli z drugiej ręki, zrównoważonych materiałów, nadawaniu drugiego życia przedmiotom, każdy z hoteli marki powstał z myślą o świadomym podróżowaniu i zaangażowaniu w promowanie pozytywnego wpływu na branżę turystyczną i hotelarską.

Nowy hotel greet Wien City Nord w 21. dzielnicy Wiednia, którego motywem przewodnim są wiedeńskie ogrody działkowe, oferuje gościom 96 pokoi, a także dużą przestrzeń wspólną ze strefą śniadaniową i przekąskową, barem i przytulnymi miejscami do pracy czy relaksu. W myśl filozofii marki hotelowy butik sprzedaje używane przedmioty na cele charytatywne, a dodatkowo w przyszłości będzie organizował rozmaite warsztaty dla gości i lokalnej społeczności.

Zainpirowani miejskimi ogrodami działkowymi

Zrównoważony rozwój zaczyna się od samego projektu greet Wien City Nord, którym są miejskie ogrody działkowe. Te zielone azyle stanowią codzienną ucieczkę od tętniącego życiem miasta. Nawiązując do motywu przewodniego, hotel łączy klasyczne elementy ogrodowe i naturalne, przyjazne środowisku materiały. W kolorystyce zastosowano stonowane odcienie zieleni i błękitu oraz ciepłe kolory ziemi, od umbry po ochrę. Wiele przedmiotów znalezionych w ogrodzie zostało sprytnie przerobionych lub poddanych recyklingowi - goście mogą być zaskoczeni, że ich wygodny fotel był kiedyś taczką, drewniany bęben na kable stał się stolikiem, a narzędzia ogrodowe, takie jak łopaty, grabie, nożyce ogrodowe i konewki służą celom dekoracyjnym.

Hotel w zamkniętym obiegu

Filozofią marki greet jest przekonanie, że wszystko w środowisku jest ze sobą połączone. Dlatego też hotele dążą do funkcjonowania w zamkniętym obiegu, koncentrując się na recyclingu, redukcji i ponownym wykorzystaniu. Zrównoważone systemy i materiały zostały włączone do konstrukcji i wystroju hotelu, a przestrzeń wspólna zaprojektowana w wielofunkcyjny sposób, tak by inspirować gości i personel do wzajemnych interakcji i spotkań towarzyskich. Duży stół, „otwarty” regał z książkami i warsztaty, które hotel planuje w przyszłości regularnie organizować z lokalnymi partnerami, również wzmocnią poczucie ducha społeczności w obiekcie.

Atrakcją hotelu: butik "drugiej szansy"

Jedną z atrakcji greet Wien City Nord jest butik „drugiej szansy”. Jego zasoby pochodzą ze sklepu „Tandler”, prowadzonego przez lokalną firmę zajmującą się zbiórką odpadów, która nadanie drugie życie używanym przedmiotom, a dochody ze sprzedaży kieruje na cele charytatywne. Jednym z nich jest wsparcie stowarzyszenia „Jugend am Werk - Sozial:Raum”, które wspiera młodych ludzi rozpoczynających karierę zawodową. W ramach tej inicjatywy hotel oferuje również cotygodniową praktykę w rozmaitych działach dla czwórki młodych osób w specjalnym programie trwającym do sezonu letniego 2023. Dzięki temu mają oni szansę poznać pracę w branży hotelarskiej od kuchni. Co więcej greet Wien City Nord planuje także współpracę z Too Good To Go, aplikacją mobilną przeciwko marnowaniu żywności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie