REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy krok do odnowienia Marszałkowskiej już postawiony

  • Autor: UM Warszawa
  • 27 paź 2021 16:40
Pierwszy krok do odnowienia Marszałkowskiej już postawiony
Inwestycja, która polegała przede wszystkim na budowie drogi dla rowerów, stanowiła pierwszy krok do odnowienia ul. Marszałkowskiej w ramach Nowego Centrum Warszawy. fot. UM Warszawa

Sadzenie zieleni, w tym 38 lip srebrzystych „Varsaviensis”, zakończyło przebudowę zachodniej strony ul. Marszałkowskiej wzdłuż pl. Defilad, podaje UM Warszawa. W ramach metamorfozy tej części ulicy powstała droga rowerowa i miejsca postojowe na szerokiej jezdni; remont przeszedł chodnik.

REKLAMA

  • Inwestycja, która polegała przede wszystkim na budowie drogi dla rowerów, stanowiła pierwszy krok do odnowienia ul. Marszałkowskiej w ramach Nowego Centrum Warszawy.
  • Remont przeszedł również chodnik. Starą, pochodzącą sprzed dwóch dekad kostkę zastąpiły eleganckie płyty chodnikowe.
  • Parkowanie przeniesiono z chodnika na jezdnię.
  • Przebudowę zakończyło sadzenie zieleni.

Inwestycja polegała przede wszystkim na budowie dogi dla rowerów. Na północy włączono ją do istniejącej infrastruktury rowerowej na skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską, a na południu zostanie połączona z układem ścieżek, którego budowa – w osobnej inwestycji – ruszyła kilka tygodni temu. 

W ramach tego projektu wyremontowano też chodnik. Starą, pochodzącą sprzed dwóch dekad kostkę zastąpiły eleganckie płyty chodnikowe. W kilku miejscach położono je w nowym śladzie, dzięki temu ułatwiono dojście na przystanek autobusowy „Centrum 03”. Przeniesiono również parkowanie z chodnika na jezdnię, wytyczając miejsca postojowe na dotychczasowym przewymiarowanym prawym pasie. Kierowcy parkują tam równolegle do kierunku jazdy.  

Kropkę nad „i” zmian stanowiła zieleń. Właśnie zakończono sadzenie drzew – 38 lip srebrzystych „Varsaviensis” – które stanęły w towarzystwie licznych krzewów i bylin, w tym m.in. żywopłotu z irgi. Dziś lipy nie prezentują się w pełni okazale, bo jest jesień i tracą liście. Jednak kiedy wypuszczą je po zimie - upiększą Marszałkowską wzdłuż pl. Defilad. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie