×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy na świecie hotel modułowy nad centrum handlowym

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lut 2018 15:01
  • Aktualizacja: 07 lut 2018 15:05
fot. pixabay.com

MQ Real Estate zamierza zbudować pierwszy na świecie hotel modułowy nad centrum handlowym w Niemczech. Projekt zakłada rozbudowę Ring-Center 2 w Berlinie w celu dodania przestrzeni niezbędnej na stworzenie hotelu. Większość centrum zarządzanego przez ECE jest własnością funduszu Deutsche Asset Management.

REKLAMA

Poprzez realizację konceptu hotelu deweloper wpisuje się w trend związany z zagęszczeniem przestrzeni miejskiej oraz rozwojem urbanistycznym zorientowanym na przyszłość. Projekt pozwoli na rewitalizację i wykorzystanie aktualnie nieużywanego poziomu parkingu. Cały hotel ma być zbudowany przy użyciu drewnianych modułów prefabrykowanych w fabryce w Niemczech, które będą spełniały niemieckie standardy wykorzystania energii. Operatorem obiektu będzie Novum Hospitality, hotel będzie działał pod nową, własną marką niu.

Zaczęto już przygotowania do stworzenia 151 hotelowych modułów - pokoi, które złożą się na hotel. Jednopiętrowy obiekt stanie na przestrzeni 8 tys. mkw. parkingu w ciągu kilku tygodni, pokoje będą ustawione w rzędzie obok siebie. Aby ustawić gotowe pokoje na poziomie parkingu inwestycja wymaga zaangażowania jednego z największych żurawi budowlanych w Niemczech.

- Jesteśmy pierwszą firmą na świecie specjalizującą się w rozbudowie modułowej istniejących już budynków, głównie na terenie parkingów. Teraz wkraczamy na nowe terytorium. Jesteśmy bardzo dumni mogąc współpracować z tak świetnymi partnerami i zdobywać z nimi nowe doświadczenia - skomentował Dr. Nikolai Jäger, założyciel MQ Real Estate.

ECE nie tylko zapewnia niezbędną infrastrukturę dla innowacyjnego konceptu hotelu. Jako specjalista w dziedzinie wieloużytkowych nieruchomości firma została zainspirowana inwestycją.

- Jako operator centrum zawsze szukamy innowacyjnych ofert i usług dla naszych klientów. Często łączyliśmy apartamenty, biura czy hotele w nowo zbudowanych nieruchomościach. Koncepcja stworzenia hotelu na ostatniej kondygnacji budynku natychmiast nas zainspirowała - przyznała Joanna Fisher, Managing Director Center Management w ECE - To świetny przykład na pomysł zagęszczenia rozchwytywanej lokalizacji w wielkim mieście. Dodatkowo hotelowi goście będą zagęszczać wskaźnik odwiedzin naszego centrum - dodała.

Deutsche Asset Management entuzjastycznie włączyło się do projektu.

- Tak koncepcja z pewnością kształtuje nowe trendy i uczyni centrum handlowe bardziej atrakcyjnym. Bardzo ważne jest dla nas stworzenie nowych pomysłów na pokoje - przyznał Ulrich Steinmetz, Managing Director w Deutsche Asset Management.

Innowacyjny hotel na parkingu nad Ring-Center 2 w Berlinie ma zostać otwarty jesienią 2018 r. pod marką niu. Projekt ma spełniać wymogi ekologicznego zrównoważenia i innowacji wpisując się w najnowsze trendy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie