×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piotr Bujnowski dla Uniwersytetu Warszawskiego. Znamy szczegóły projektu!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 lis 2018 13:30
Piotr Bujnowski dla Uniwersytetu Warszawskiego. Znamy szczegóły projektu!
fot. mat. pras.

Budynek na kampusie Ochota, w którym będą prowadzone badania naukowe i zajęcia ze studentami z nauk społecznych i humanistycznych, zaprojektuje pracownia Piotr Bujnowski Architekt. W środku będzie aula, 27 sal dydaktycznych i pomieszczenie do cichej pracy, na dachu – ogród, przed budynkiem – parking na rowery. Gmach powstanie do 2023 roku.

REKLAMA

31 października zakończyły się negocjacje toczące się po rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego na koncepcję budynku naukowo-dydaktycznego na kampusie Ochota. Podpisano umowę na prace projektowe z pracownią Piotr Bujnowski Architekt, która zdobyła pierwszą nagrodę. Współautorem projektu jest pracownia Projekt Praga.

Prace obejmujące m.in. stworzenie wielobranżowego projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego będącego podstawą uzyskania pozwolenia na budowę i projektu wykonawczego zakończą się w połowie 2020 roku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku. Pierwsze zajęcia dydaktyczne powinny odbyć się w nowym gmachu w 2023 roku.

Budynek będzie miał ponad 14 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Znajdą się w nim sale wykładowe i laboratoria (w tym 10 laboratoriów dla studentów do pracy okresowej), ponad 20 modułów z gabinetami dla zespołów naukowych, aula, przestrzeń do spotkań i wystaw oraz miejsce na gastronomię. Aulę i sale wykładowe można dzielić na mniejsze pomieszczenia za pomocą przesuwanych ścian. Budynek będzie wyposażony w energooszczędne instalacje.

W imieniu uniwersytetu konkurs na projekt architektoniczny budynku przeprowadziła firma zajmująca się doradztwem prawnym Grupa Sienna. Do konkursu zgłoszono 17 projektów. Laureatów konkursu, z którymi były prowadzone rozmowy, poznaliśmy pod koniec grudnia 2017 roku.

Budynek stanie w obrębie ulic Żwirki i Wigury, Banacha oraz Pasteura. W pobliżu usytuowane są gmachy Centrum Nowych Technologii, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, wydziałów Fizyki, Biologii oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki. W nowym gmachu będzie miał siedzibę Wydział Psychologii. Dzięki temu naukowcom będzie łatwiej prowadzić badania łączące psychologię z innymi dziedzinami. Teraz Wydział Psychologii mieści się przy ul. Stawki 5/7.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie