×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piotrkowska z bajecznie kolorowymi ławkami w kształcie... książek

  • Autor: UM Łódź
  • Opublikowano: 19 lip 2018 15:21
Piotrkowska z bajecznie kolorowymi ławkami w kształcie... książek
Na ulicę Piotrkowską zawitał szlak „Zaczytanych ławek”. 10 oryginalnych, kolorowych ławek w kształcie książek ustawiono na odcinku od ul. Próchnika do pl. Wolności. Pozostaną tam do 3 sierpnia. , fot. Grzegorz Sikora UM Łódź

Na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi stanęły bajecznie kolorowe ławki w kształcie książek. Zaprojektowali je znani malarze i artyści ze świata mediów, muzyki, filmu czy literatury.

REKLAMA

Na ulicę Piotrkowską zawitał szlak „Zaczytanych ławek”. 10 oryginalnych, kolorowych ławek w kształcie książek ustawiono na odcinku od ul. Próchnika do pl. Wolności. Pozostaną tam do 3 sierpnia. To projekt promujący czytelnictwo, ale też podziękowanie dla łodzian za uczestnictwo w Wielkiej Zbiórce Książek – akcji organizowanej przez Fundację Zaczytani.org., a także atrakcja z okazji urodzin Łodzi, która w 2018 roku dołączyła do „Zaczytanych miast”.

- Wystawa jest inspiracją do czytania książek. Zachęcamy do lektury książek papierowych, ale jeśli ktoś nie ma jej przy sobie można skorzystać z audiobooka, bo przy każdej ławce jest kod QR, dzięki któremu można ściągnąć pełną wersję audiobooka. Przy każdej ławce jest inny utwór – zachęca Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.org.

Ławki zaprojektowane zostały przez osoby z polskiego świata literatury, mediów, muzyki i filmu oraz artystów malarzy, by przypominać mieszkańcom i turystom, że świat z książką jest ciekawszy. W akcję zaangażowali się między innymi:  Andrzej Mleczko, Tomasz Gudzowaty,  Magda Mołek, Łukasz Jemioł, Dawid Kwiatkowski, Kasia Klich, Mela Koteluk, Etgar Keret, Katarzyna Pakosińska, Mateusz Damięcki, Małgorzata Ostrowska, Beata Pawlikowska, Joanna Sarapata, Józef Wilkoń, Tomasz Sętowsk, oraz Joanna Jabłczyńska. Niektórzy pomalowali ławki osobiście, inni stworzyli autorskie projekty graficzne, które specjaliści nanieśli na bryły ławek.

- Piękne, kolorowe ławki wspaniale wpisują się w klimat ulicy Piotrkowskiej. Liczymy na to, że staną się pretekstem do tego, żeby sięgnąć po książkę, może taką, po którą dawno nie sięgaliśmy. Może uda się na nich przysiąść i poczytać dzieciom – mówił Sławomir Macias z Biura Promocji UMŁ, zachęcając, by na zaczytanych ławkach zasiadać rodzinnie.

29 lipca łódzki szlak „Zaczytanych ławek” odwiedzi Joanna Jabłczyńska. Z okazji Urodzin Łodzi zaplanowano wydarzenie promujące czytelnictwo. Będzie wiele atrakcji dla małych i dużych łodzian.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie