REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Piotrkowska zyska nową iluminację. I to... całoroczną

  • Autor: UM Łódź
  • 14 gru 2017 14:26
Piotrkowska zyska nową iluminację. I to... całoroczną
Piotrkowska będzie rozświetlona przez cały rok, fot. mat. UMŁ

Od stycznia 2018 roku ulica Piotrkowska będzie rozświetlona nową iluminacją. Gdzie pojawią się te stałe elementy świetlne?

REKLAMA

Nowa iluminacja pojawi się wzdłuż miejskiego deptaka. Na pniach drzew, zamontowane zostanie całoroczne oświetlenie, które stworzy świetlną aleję. - Szczególnie w okresie świąt widać, jak wiele uroku zyskuje ulica Piotrkowska dzięki iluminacji. Chcemy, aby łodzianie wzorem europejskich metropolii jak Londyn czy Paryż, mogli podziwiać pięknie oświetloną główną ulicę przez wszystkie wieczory w roku. Zachęci to mieszkańców, by jeszcze chętniej przychodzili na ulicę Piotrkowską, aby spędzić tu wolny czas w gronie rodziny i przyjaciół - mówi Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Małgorzata Kryzińska z Zarządu Zieleni Miejskiej dodaje, że oprócz stworzenia wyjątkowej atmosfery, zadbamy także o naturalne środowisko. - Iluminacja będzie montowana na pniach drzew do maksymalnej wysokości 1,8 m, co sprawi, że nie będzie ograniczała ich wzrostu. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii diodowej ECO LED, która nie emituje ciepła, ochroniona zostanie naturalna wegetacja zieleni - tłumaczy.

Iluminacja zasilana będzie prądem z instalacji w latarniach. Kabel przeprowadzony zostanie górą, na stalowych linkach, które są pozostałością po starej dekoracji świątecznej. Dekoracja będzie rozświetlała ulicę Piotrkowską przez cały rok i ma być zsynchronizowana z oświetleniem w latarniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie