×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PKP ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie 20 innowacyjnych dworców systemowych

  • Autor: portalsamorzadowy.pl
  • 23 sie 2018 12:01
  • Aktualizacja: 23 sie 2018 12:02
PKP ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie 20 innowacyjnych dworców systemowych
fot. pixabay.com

PKP chce zbudować 20 innowacyjnych dworców systemowych. Na te inwestycje spółka zamierza wydać 48,8 mln zł. To już drugie podejście do tego przedsięwzięcia.

REKLAMA

Przedmiotem ogłoszonego 18 sierpnia przetargu jest zaprojektowanie i budowa dworców typowych IDS „A” i IDS „B” w 20 miejscach kraju. Na liście znalazły się: Chałupy (IDS „B”) i Żelistrzewo (IDS „A”) w woj. pomorskim, Janikowo (IDS „B”) w woj. kujawsko-pomorskim, Biskupice Wielkopolskie (IDS „B”) i Pobiedziska Letnisko (IDS „B”) w woj. wielkopolskim, Gorzkowice (IDS „A”), Rogów (IDS „B”), Wilkoszewice (IDS „A”) w woj. łódzkim, Barchów (IDS „A”), Chrzęsne (IDS „B”), Dobczyn (IDS „B”), Przetycz (IDS „A”), Ząbki (IDS „B”) w woj. mazowieckim, Biadoliny (IDS „A”), Czarna Tarnowska (IDS „B”), Sterkowiec (IDS „B”) w woj. małopolskim oraz Kanie (IDS „B”), Kraśnik (IDS „B”), Sadurki (IDS „B”), Świdnik Miasto (IDS „B”) woj. lubelskim.

Dworzec Typowy ma się składać z części kubaturowej oraz wiaty (budynki będą niepodpiwniczone). W części kubaturowej znajdować się będą pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania dworca (w obiektach typu „A” zaplanowano wydzielenie tam części technicznej wraz z toaletą i otwartą poczekalnią, w obiektach typu ‘B” ma zostać wydzielona część techniczna wraz z toaletę, zamkniętą i ogrzewaną poczekalnią, a także część komercyjna z możliwością sprzedaży biletów lub kasa z zapleczem sanitarnym).

Przeczytaj więcej: PKP chce zbudować 20 innowacyjnych dworców systemowych

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie