×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PKP PLK podpisały umowę na budowę przystanku w Wolbromiu

  • Autor: PAP
  • 16 sie 2022 16:01
  • Aktualizacja: 16 sie 2022 16:02
PKP PLK podpisały umowę na budowę przystanku w Wolbromiu
PKP PLK podpisały umowę na budowę przystanku w Wolbromiu, fot. shutterstock

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę nowego przystanku Wolbrom Zachodni. Inwestycja o wartości ponad 12 mln zł netto zostanie zrealizowana w ramach rządowego programu budowy przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

REKLAMA

Jak poinformowała we wtorek Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, przystanek Wolbrom Zachodni powstanie na linii kolejowej nr 62 Tunel - Sosnowiec. Zlokalizowany będzie w rejonie centrum handlowego, nieopodal ul. Krakowskiej.

"Dodatkowy przystanek zwiększy możliwości podróży koleją w Małopolsce, m.in. do Tunelu, Olkusza, a także Sosnowca w woj. śląskim" - wskazała przedstawicielka PLK.

Obiekt będzie dysponował dwoma jednokrawędziowymi peronami. Zostanie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, oświetlenie oraz oznakowania. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania wybudowane zostanie przejście podziemne z windami. Będzie także system ścieżek naprowadzających dla niewidomych i słabowidzących

PLK podpisały umowę na budowę przystanku w Wolbromiu z firmą Nowak-Mosty, która w przetargu zaproponowała ponad 12 mln zł netto za wykonanie zadania. Powstanie ono w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest w czwartym kwartale br., a ich zakończenie na koniec 2023 roku.

Jak przypomniała Szalacha, w woj. małopolski rządowy program przystankowy obejmuje dziewięć inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Kraków Piastów, Kraków Kościelniki, Kraków Przylasek, Wolbrom, Zator, Pisary, Dąbrówka, Nowy Sącz (dwa przystanki).

Oprócz umowy na przystanek w Wolbromiu, podpisano już kontrakty na realizację podobnych projektów w Zatorze i w Dąbrówce. Prowadzone są postępowania przetargowe na budowę dodatkowych obiektów w Nowym Sączu. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne przetargi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie