×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PKP PLK podpisały umowę na nowy przystanek Nowy Sącz Dąbrówka

  • Autor: PAP
  • 05 paź 2022 10:56
PKP PLK podpisały umowę na nowy przystanek Nowy Sącz Dąbrówka
Jak poinformowała w środę Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, nowy przystanek w Nowym Sączu powstanie na trasie Tarnów - Leluchów. Zaprojektuje go i zbuduje, a także wyremontuje pobliski wiadukt, firma Nowak-Mosty, fot. Unsplash

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z firmą Nowak-Mosty na zaprojektowanie i budowę przystanku Nowy Sącz Dąbrówka w woj. małopolskim oraz remont pobliskiego wiaduktu kolejowego.

REKLAMA

  • Nowy przystanek w Nowym Sączu powstanie na trasie Tarnów - Leluchów.
  • Zakończenie prac przewidziano na koniec 2023 roku.

Jak poinformowała w środę Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, nowy przystanek w Nowym Sączu powstanie na trasie Tarnów - Leluchów. Zaprojektuje go i zbuduje, a także wyremontuje pobliski wiadukt, firma Nowak-Mosty.

Według przedstawicielki PLK obecnie trwa jeszcze postępowanie przetargowe na kolejny przystanek kolejowy w tym mieście - Nowy Sącz Gorzków.

"Nowe przystanki w dzielnicach Dąbrówka i Gorzków, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, przewidziano w rejonie dużych sądeckich przedsiębiorstw Fakro oraz Dako" - wskazała Szalacha.

Na peronach zaplanowano wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się przewidziano pochylnie, a udogodnieniem dla osób niewidomych, czy słabo widzących będą oznakowania z systemem ścieżek dotykowych.

Inwestycje w Nowym Sączu będą realizowane w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Program ten w Małopolsce obejmuje dziewięć zadań z listy podstawowej w miejscowościach: Kraków Piastów, Kraków Kościelniki, Kraków Przylasek, Wolbrom, Zator, Pisary, Dąbrówka, Nowy Sącz (dwa przystanki).

Oprócz umowy na przystanek Nowy Sącz Dąbrówka, podpisano już kontrakty na realizację podobnych projektów w Zatorze, Dąbrówce i Wolbromiu. PKP PLK zapowiada, że niebawem ogłoszone zostaną kolejne przetargi

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie