×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PKP PLK wybudowały nowy peron w Drawinach

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 cze 2022 10:32
PKP PLK wybudowały nowy peron w Drawinach
Pociąg przy nowym peronie na przystanku Drawiny, fot. Łukasz Brylowski, mat. PKP PLK

Pasażerowie kolei na trasie z Poznania do Szczecina korzystają z nowego peronu w Drawinach. Peron jest wyższy oraz dostosowany do osób mających trudności z poruszaniem się.

REKLAMA

  • Nowy tor między Krzyżem a Podleścem oraz nowy peron w Drawinach zapewniają sprawniejsze i wygodniejsze podróże na linii kolejowej z Poznania do Szczecina.
  • Peron w Drawinach jest szerszy, wyższy i dłuższy, a także dostosowany do potrzeb osób, które mają trudności z poruszaniem się. Obok peronu są stojaki na rowery.
  •  Inwestycja za ponad 4 mld zł jest współfinansowana z unijnego programu „Łącząc Europę” (CEF).

Dzięki wyższemu, szerszemu i dłuższemu peronowi, pasażerowie wygodniej wsiadają i wysiadają z pociągów w Drawinach. Platforma została dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Wykonano wygodne dojście do peronu i antypoślizgową nawierzchnię wraz ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących.

Pociąg przy nowym peronie na przystanku Drawiny, fot. Łukasz Brylowski, mat. PKP PLK
Pociąg przy nowym peronie na przystanku Drawiny, fot. Łukasz Brylowski, mat. PKP PLK

Zamontowane zostały nowe wiaty i ławki, które poprawiły komfort oczekiwania na pociąg. Jaśniejsze LED-owe oświetlenie zapewnia bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację podróżnym ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Obok peronu są stojaki na rowery, dzięki którym osoby podróżujące koleją, mogą połączyć dwa ekologiczne środki transportu.

W 24 miejscowościach na trasie między Poznaniem a Szczecinem można wygodniej wsiadać do pociągów z nowych peronów. Polskie Linie Kolejowe sukcesywnie zwiększają komfort podróży. Tylko na zachodniopomorskiej i lubuskiej części trasy to perony w Drawinach, Podleścu, Mierzęcinie, Bierzwinku, Rębuszu, Starym Klukomiu, Choszcznie, Ziemomyślu, Dolicach, Morzycy, Kolinie, Grzędzicach, Miedwiecku, Reptowie i Szczecinie Zdunowie. Modernizacja zwiększy komfort podróży na ponad 30 stacjach i przystankach.

To kolejny efekt wykorzystania przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków z projektu realizowanego między stolicami Pomorza Zachodniego i Wielkopolski.  Inwestycja za ponad 4 mld zł jest współfinansowana z unijnego programu „Łącząc Europę” (CEF).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie