REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

PKP postawi 700 stojaków rowerowych

  • Autor: PAP
  • 30 maj 2022 12:44
PKP postawi 700 stojaków rowerowych
W tym roku PKP planuje postawić 700 stojaków rowerowych przy stacjach, fot. PKP Szymon Kościński

W tym roku PKP zamontują na stacjach i przystankach kolejowych w całej Polsce ok. 700 stojaków rowerowych - przekazało w poniedziałek biuro prasowe przewoźnika. W 2021 roku najwięcej stanowisk dla rowerów zamontowano w Wielkopolsce.

REKLAMA

- Tylko w 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontują około 700 stojaków rowerowych, m.in. dzięki inwestycjom współfinansowanym z projektów unijnych. Na kolejowej mapie Polski jest już ponad 15 000 stojaków na 1780 stacjach i przystankach oraz przy około 400 dworcach - poinformowała spółka. W zeszłym roku PKP postawiły ponad 1800 stojaków.

Zdaniem PKP ulokowanie stojaków w pobliżu kolei to "wygoda łączenia podróży ekologicznymi środkami transportu".

W sąsiedztwie peronów znajduje się obecnie ponad 10,7 tys. stojaków. - Montowane są jak najbliżej peronów w miejscach oświetlonych. Takie rozwiązanie zwiększa wygodę pasażerów oraz ochronę jednośladów - podkreślono. - W 2021 r. najwięcej stanowisk dla jednośladów Polskie Linie Kolejowe zamontowały w województwie wielkopolskim - 304 stojaki na 29 stacjach i przystankach - napisano.

Oprócz tego przy dworcach znajduje się ok. 4600 stojaków. - Ich liczba będzie stale rosła, ponieważ stojaki rowerowe są elementem każdej inwestycji prowadzonej w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, a ten obejmuje prawie 200 budynków dworców w całej Polsce - podkreśliły PKP.

Firma przypomniała, że miejsca stojaków są wybierane m.in. na podstawie zgłoszeń rowerzystów, lokalnych stowarzyszeń i samorządów. - Sugestie, gdzie powinny być stojaki rowerowe można zgłaszać na Facebooku PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - dodała spółka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie