REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

PKP S.A. wyłoniła wykonawcę modernizacji dworca w Chojnowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 lis 2017 16:42
PKP S.A. wyłoniła wykonawcę modernizacji dworca w Chojnowie
fot. mat. prasowe

PKP S.A. prowadzi największy program modernizacji dworców w historii polskich kolei – Program Inwestycji Dworcowych. Jedną z realizowanych inwestycji jest modernizacja dworca w Chojnowie. Spółka podpisała umowę z wykonawcą, który zajmie się przebudową dworca kolejowego w tym mieście. Prace zrealizuje firma SKB S.A. z Warszawy. Planowany termin zakończenia inwestycji to czwarty kwartał przyszłego roku.

REKLAMA

Dworzec w Chojnowie zostanie poddany gruntownej przebudowie. Pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną dostosowane do nowych funkcji takich jak biuro obsługi klienta, poczekalnia kolejowa, poczekalnia autobusowa, punkt przedszkolny. Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu, wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Koło budynku pojawią się także miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób niepełnosprawnych. W budynku pojawią się ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety.

- Realizacja Programu Inwestycji Dworcowych obejmie około 200 dworców kolejowych w całej Polsce. Już wkrótce miasta takie jak Chojnów doczekają się nowoczesnych obiektów, na które zasługują – mówił Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. – Zmodernizowany dworzec zwiększy jakość obsługi pasażerów oraz stanie się miejscem, z którego lokalna społeczność będzie mogła być dumna.

Termin zakończenia modernizacji to przełom IV kwartał 2018 r. i I kwartału 2019 r. Inwestycję zrealizuje firma SKB S.A. Ze względu na zabytkowych charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem. Koszt modernizacji wyniesie ok. 10 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie