REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

PKP zapowiada budowę biurowców i hoteli w centrum Warszawy

  • Autor: PAP
  • 08 lis 2017 16:13
PKP zapowiada budowę biurowców i hoteli w centrum Warszawy
Fot. pexels

Wiele terenów należących do PKP SA, znajdujących się w centrum Warszawy, chociażby wzdłuż linii średnicowej, w najbliższych kilkunastu latach może zostać zabudowanych - mówił w środę prezes spółki Krzysztof Mamiński. Dodał, że chodzi głównie o zabudowę biurową i hotelową.

REKLAMA

Podkreślił, że nie chodzi o zabudowę mieszkaniową, a raczej biurową, czy hotelową.

- Chcemy całą tę pierzeję zabudować właściwie od ulicy Towarowej aż do Marszałkowskiej. Myślimy również o zabudowie wykopu średnicowego pomiędzy Żelazną a Towarową - powiedział Mamiński w TVP Info.

- Mamy wiele planów, które zrealizujemy i które wpływają na wygląd miasta pozytywnie - dodał.

Mamiński mówił, że aby generować zyski, spółka odwróciła filozofię dot. zarządzania nieruchomościami. - Nie wyprzedajemy sreber rodowych po to, żeby poprawić swoją kondycję finansową w danym roku, nie myśląc o przyszłości - tłumaczył.

- Myślimy o aktywnym zagospodarowaniu nieruchomości w projekty logistyczne, które usprawnią i uatrakcyjnią ofertę kolejową - podkreślił. Dodał, że spółka poszukuje partnera finansowego i nie sprzedaje gruntu, ale wnosi go do wspólnego przedsięwzięcia, żeby korzyści odczuwali mieszkańcy miast oraz kolej.

- Bardzo się cieszę, że ustawa regulująca możliwość zbywania nieruchomości na rzecz Krajowego Zasobu Nieruchomości weszła w życie. To rozwiązuje sprawę możliwości zbywania i brak konieczności przeprowadzenia procedury przetargowej, czyli celowe zbywanie nieruchomości na rzecz programu Mieszkanie plus - mówił Mamiński.

Nieruchomości mają być sprzedawane po cenach rynkowych. - To jest bardzo precyzyjnie zapisane w ustawie - zbycie po cenach rynkowych z wyłączeniem procedury przetargowej - wyjaśnił.

Przypomniał, że we wtorek PKP SA wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa podpisały list intencyjny dotyczący przekazania do KZN gruntów w 58 dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, czy Łódź, ale także mniejszych, a do końca tego roku PKP SA przekaże MIB informacje o działkach w 148 miastach, które mają powyżej 20 tys. mieszkańców. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie