REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Plac Powstańców Warszawy czekają zmiany. Jakie?

  • Autor: UM Warszawa
  • 07 gru 2017 09:44
fot. UM Warszawa

Trwają konsultacje społeczne dotyczące nowej koncepcji dla placu Powstańców Warszawy. Władze Warszawy zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w warsztatach z architektami, podczas których wspólnie wypracowana zostanie docelowa wizja tej przestrzeni.

REKLAMA

Jaki plac będzie atrakcyjny dla odwiedzających? Jak powinien być zorganizowany ruch na placu: dla pieszych, rowerzystów, komunikacji miejskiej oraz dla użytkowników prywatnych samochodów? Jak kształtować architekturę placu, by nawiązać do jego historii i umiejętnie łączyć ją z tym, co nowe? Odpowiedzi na te pytania, a finalnie koncepcja zagospodarowania, zostaną wypracowane w trakcie warsztatów z udziałem architektów, urzędników miejskich i mieszkańców. Przed nami jeszcze trzy spotkania.

Harmonogram warsztatów:

Wymienione poniżej sesje warsztatowe, studio otwarte z punktem konsultacyjnym oraz prezentacja końcowa odbędą się w siedzibie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze). Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

środa, 6 grudnia w godz. 18.00 – 20.30 – sesja warsztatowa w oparciu o koncepcję wstępną, następnie prezentacja wstępnej koncepcji, dyskusja i praca warsztatowa przy stołach wraz z ekspertami i przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy;
czwartek, 7 grudnia w godz. 14.00 – 18.00 - studio otwarte dla chętnych na wspólną pracę projektową (punkt konsultacyjny).
Prezentacja koncepcji końcowej placu Powstańców Warszawy, będąca wynikiem prac warsztatowych odbędzie się w piątek, 8 grudnia, w godz. 18.00-20.00. Spotkanie to będzie również przestrzenią do dyskusji i wymiany opinii.

Plac Powstańców Warszawy zmienił się nie do poznania podczas budowy II linii metra – przestrzeń została uporządkowana, więcej miejsca przeznaczono dla pieszych i rowerzystów, pojawiła się mała architektura. Dzięki realizacji projektów wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego, na placu przybyło zieleni ulicznej. Pojawiły się także trampoliny i instrumenty uliczne. Teraz tę przestrzeń czekają kolejne zmiany. Miasto przygotowuje koncepcję budowy parkingów podziemnych. Jeden z nich znajdzie się właśnie pod placem. Dodatkowo rozbudowę swojej siedziby rozważa Narodowy Bank Polski, a wkrótce otwarty zostanie gmach Prudential. W obliczu tych zmian czas pójść o krok dalej i zaprojektować docelową koncepcję zagospodarowania tego terenu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie