×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Plac Unii zyskał włoski design

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 kwi 2014 12:47
Plac Unii zyskał włoski design
g+é+-wne.jpg
Plac Unii zyskał włoski design
Plac Unii zyskał włoski design
Plac Unii zyskał włoski design
Plac Unii zyskał włoski design

Za adaptację włoskiego projektu w warszawskim butiku marki Marella odpowiada Forbis Group. Salon mieści się w Placu Unii City Shopping. – Współpraca z włoską marką to spore wyzwanie, a jednocześnie duże wyróżnienie – podkreśla Anna Sulima–Gillow, architekt odpowiedzialna za adaptację butiku.

REKLAMA

Marella istnieje na włoskim rynku od 1973 roku i należy do MaxMara Fashion Group. Produkty marki przeznaczone są dla kobiet wrażliwych na piękno, pewnych siebie i swojej kobiecości.

Adaptacją siódmego z kolei sklepu w Polsce, mieszczącego się w warszawskiej galerii Plac Unii City Shopping, zajęła się grupa Forbis. - Współpraca z włoską marką to spore wyzwanie, a jednocześnie duże wyróżnienie - podkreśla Anna Sulima-Gillow, architekt odpowiedzialna za adaptację butiku. - Sprawowaliśmy nadzór nad projektem od momentu otrzymania koncepcji aranżacji, aż do zamknięcia prac wykończeniowych. Naszym zadaniem było zaimplementowanie projektu do polskich warunków - dodaje.

Klasyczny styl

Wygląd butików Marelli zawsze współgra z klasycznym stylem ubrań prezentowanych w kolekcjach. Z zewnątrz lokal jest przeszklony, co pozwala zapoznać się z profilem firmy i jego ofertą. Już przed wejściem klientów wita minimalistyczne logo marki, którego design także nawiązuje do charakteru firmy i jej produktów. Wnętrze butiku to kontynuacja spójnej komunikacji marki. Współgrają tam ze sobą barwy różnych odcieni brązu, beżu i écru. W centrum salonu znajduje się kolumna z zawieszonym, na całej długości, lustrem. Idealnie rozmieszczone w różnych punktach mniejsze lustra oraz oświetlenie wokół sklepu, optycznie powiększają wnętrze, a jednocześnie dobrze eksponują produkty.

Wszystkie meble umieszczone w butiku zostały wyprodukowane w stolarni Forbis, gdzie powstały na zamówienie z najwyższej jakości materiałów. - Kompleksowość usług pozwala na optymalizację kosztów, a jednocześnie zachowanie wysokiej klasy materiałów, kontrolę budowy i fachową obsługę od początku powstawania projektu do końca jego realizacji - zaznacza Anna Sulima-Gillow.

Charakterystycznym elementem butiku jest ściana pokryta naturalną drewnianą boazerią w kolorze ciepłego brązu. – Dzięki zastosowaniu doskonałej klasy drewna, odpowiedniej gamie kolorystycznej i fakturze, powstało prawdziwe wnętrze z klasą - wyjaśnia Sulima–Gillow. Podłoga również jest niejednolita. Ta bliżej wejścia została pokryta jasnymi, sosnowymi panelami, a dalsza część błyszczącymi, bordowo-brązowymi płytami imitującymi kamień. - Całość wnętrza miała oddawać główne cechy kolekcji firmy Marella. A więc króluje minimalizm i włoska elegancja z nutą nowoczesności. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić inwestorowi kompleksowość usług i profesjonalne, indywidualne podejście – podsumowuje architektka Forbis Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie