Plaża przed Pałacem Kultury i Nauki już działaUM Warszawa - 15-06-2016 11:12


Strefa Rekreacyjna według projektu PiG Architekci w samym centrum stolicy została oficjalnie otwarta. Do dyspozycji warszawiaków są cztery piaszczyste boiska oraz miejska plaża ze strefą chilloutu.

Strefa rekreacyjna przed Pałacem Kultury i Nauki w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej czeka na wszystkich chętnych codziennie od godz. 10.30 do 21.30. Tak będzie aż do połowy września.

Do dyspozycji mieszkańców są boisko do piłki nożnej plażowej, do piłki siatkowej plażowej, dwa boiska do badmintona oraz miejska plaża ze strefą chilloutu. W obrębie boisk teren wysypany został 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową.

Boiska są przygotowane do prowadzenia półprofesjonalnych rozgrywek. Otoczają je trzymetrowe siatki piłko-chwyty, a w ich zachodniej części są ustawione trybuny dla 200 kibiców. Cały teren został oświetlony sześcioma przenośnymi reflektorami, pozwalającymi na prowadzenie rozgrywek także wieczorem. Do dyspozycji sportowców przygotowane zostanie również zaplecze – szatnie oraz sanitariaty. W specjalnych boksach zlokalizowane są przebieralnie, natryski i toalety.

W części rekreacyjnej dostępne są leżaki, a także komplety ogrodowych stołów i krzeseł. Wypocząć będzie można także pod jednym z parasoli o trzymetrowej średnicy.