REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Plaża w Gdyni Orłowo znów jest szeroka

  • Autor: Gdynia.pl
  • 06 lip 2022 16:01
Plaża w Gdyni Orłowo znów jest szeroka
Po refulacji orłowska plaża jest znów szeroka. Fot. Przemysław Kozłowski / Gdynia.pl

Mieszkańcy i turyści ponownie mogą cieszyć się szeroką plażą w Orłowie, podaje portal miejski Gdynia.pl.

REKLAMA

  • Urząd Morski w Gdyni zakończył właśnie pierwszy etap refulacji. Prace rozpoczęto na początku czerwca.
  • Obecna refulacja jest największą w historii Orłowa. Jej koszt to blisko 4,5 mln zł.
  • Drugi etap rozpocznie się pod koniec wakacji.

To nie pierwsze odtworzenie plaży w Orłowie, poprzednie miało miejsce wiosną 2020 roku. Wtedy Urząd Morski kosztem 2,5 mln zł poszerzył o 40 metrów uszczuploną przez żywioł plażę na kilometrowym odcinku od mola do sceny letniej Teatru Miejskiego, wykorzystując do tego celu piasek pozyskany z dna morskiego przy molo w Sopocie.

Po niespełna dwóch latach sytuacja się powtórzyła – styczniowe sztormy, cofka i wichury sprawiły, że najbardziej abrazyjny, czyli narażony na działanie fal morskich odcinek trójmiejskiego wybrzeża znów znalazł się pod wodą.

Urząd Morski znów musiał przystąpić do ratowania plaży, przeprowadzając największą w historii Orłowa refulację, której koszt to blisko 4,5 mln zł. Prace rozpoczęły się na początku czerwca. Tym razem użyto piasku pozyskanego podczas modernizacji falochronu w Porcie Północnym w Gdańsku. Prace rozłożono na dwa etapy, z przerwą na wakacje, by mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się urokami tutejszego kąpieliska.

Drugi, zaplanowany na wrzesień etap prac nie będzie ostatecznym działaniem, mającym na celu zabezpieczenie linii brzegowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie