REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Plażojada już gotowa. Poznańska rewitalizacja plaż nad jeziorami zachwyca

  • Autor: UM Poznań
  • 21 lis 2017 10:48
Plażojada już gotowa. Poznańska rewitalizacja plaż nad jeziorami zachwyca
Plażojada, wizualizacja Toya Design /źródło: UM Poznań

Plaże i nabrzeża trzech poznańskich jezior - Kierskiego, Strzeszyńskiego i Rusałki - zostały zrewitalizowane. Powstały m.in. nowe place zabaw i miejsca aktywności fizycznej, a także niezbędną dla plażowiczów, rowerzystów i pieszych infrastrukturę

REKLAMA

Wszystko, za ok. 4,5 mln zł, powstało w ramach realizacji projektu "Plażojada - Szlakiem Trzech Jezior: Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz", wybranego przez mieszkańców miasta w Poznańskim Budżecie Obywatelskim (PBO) w roku 2016. Na projekt swój głos oddało ponad 7,3 tys. osób - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

- Obszar, na którym planujemy inwestycje, jest jednym z najpiękniejszych obszarów miejskich w skali kraju i Europy. Ponad 1000 ha lasów, trzy jeziora, umiejscowienie w granicach Miasta czynią go unikatowym. Istotą projektu jest przywrócenie należnego mu miejsca w sferze rekreacyjno-turystyczno-wypoczynkowej Poznania - pisali wnioskodawcy w uzasadnieniu wniosku o dofinansowanie w ramach PBO.

W ostatnich miesiącach plaże przeszły metamorfozę. Pojawiły się nowe place zabaw dla dzieci i punkty aktywności fizycznej dla starszych - m.in. słupki do siatkówki i elementy do streetworkoutu. Postawiono stacje napraw rowerów, stojaki rowerowe, nowe ławki i kosze na śmieci. Wyremontowano stare i wybudowano nowe ścieżki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie