REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

PLGBC przyznało pierwszy precertyfikat Zielony Dom

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 sie 2022 12:13
PLGBC przyznało pierwszy precertyfikat Zielony Dom
PLGBC przyznało pierwszy precertyfikat Zielony Dom, fot. mat. pras.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało pierwszy precertyfikat Zielony Dom dla jednorodzinnej inwestycji mieszkaniowej Aleja Drzew w Łodzi. Oznacza to, iż inwestycja ta przyjęła strategię realizacji elementów budownictwa zrównoważonego i po zakończonym procesie inwestycyjnym ma szansę na otrzymanie certyfikatu Zielony Dom, który potwierdzi jakość ekologiczną oraz wysoką efektywności energetyczną.

REKLAMA

W ramach precertyfikatu Zielony Dom, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC poddało ocenie projektowej 22 budynki w zabudowie bliźniaczej, czyli 44 lokale mieszkaniowe tworzące inwestycję Aleja Drzew w Łodzi, należącą do Tier Investment S.A. Akredytowanym audytorem precertyfikacji jest Łukasz Dembski, z firmy Dembski - Nowak.

Rozpoczęty tym samym proces certyfikacji będzie monitorowany przez audytora w całym okresie realizacji, weryfikując przyjęte założenia projektowe i rozwiązania deklarowane przez inwestora. Zrealizowana inwestycja będzie ponownie oceniana przez PLGBC pod kątem wdrożonych rozwiązań.

- System oceny wielokryterialnej ZIELONY DOM dla budownictwa mieszkaniowego wyznacza standard budynków energooszczędnych i przyjaznych środowisku. Certyfikat powstał z potrzeby udostępnienia uniwersalnego narzędzia dla deweloperów i inwestorów do podkreślenia jakości projektów mieszkaniowych oraz świadomego wpisania się w zrównoważone budownictwo w Polsce. Cieszy nas fakt, iż możemy zaprezentować pierwszą polską inwestycję objętą precertyfikatem ZIELONY DOM - podkreśla Dorota Bartosz,  Dyrektor Techniczna ds. Budownictwa Zrównoważonego, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

- Z myślą o społeczeństwie, środowisku i ekonomii przyszłych mieszkańców naszego osiedla stworzyliśmy unikatową i wyjątkową koncepcję osiedla na skalę Polski. W projekcie Aleja Drzew zwróciliśmy szczególną uwagę na dbałość o otoczenie, naturalność i wydobycie jak największej ilości atutów oferowanych przez Matkę Naturę. Stawiamy na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania współczesnego świata. Wszystko po to, aby współtworzyć zielone dziedzictwo Łodzi. Zapraszam do świata ekologicznego budownictwa - mówi Ewelina Kachniarz, Prezes Zarządu Aleja Drzew Sp. z o.o.

Precertyfikat przyznano z końcem lipca br.

Certyfikat Zielony Dom to pierwsza polska wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie