×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PLGBC z dofinansowaniem na ekoprojektowanie budynków cyrkularnych

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lut 2022 15:09
PLGBC z dofinansowaniem na ekoprojektowanie budynków cyrkularnych
PLGBC z dofinansowaniem na ekoprojektowanie budynków cyrkularnych, fot. shutterstock

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło listę projektów dofinansowanych w konkursie dotyczącym GOZ. W pilotażowym naborze "Wzmocnienie realizacji gospodarki o obiegu zamkniętym, w Programie Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu“, finansowanym ze środków Funduszy norweskich i EOG oraz budżetu państwa znalazł się projekt CIRCON, który będzie realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

REKLAMA

Projekt CIRCON – Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: ekoprojektowanie budynków cyrkularnych, będzie realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, we współpracy z Politechniką Śląską oraz siostrzaną green building council w Islandii. Aktywności zaplanowano w okresie od 02.2022 r. do 04.2024 r.

Spośród 50 zgłoszonych projektów Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyłoniło te, które przyczynią się do: ograniczenia zużycia surowców oraz zwiększenia efektywności ich wykorzystania na każdym etapie cyklu życia produktu, realizacji działań związanych ze zrównoważoną produkcją przemysłową, zrównoważoną konsumpcją oraz biogospodarką, możliwości wdrożenia innowacyjnych i łatwych do powielania rozwiązań, wzrostu świadomości i wiedzy społeczeństwa w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie