×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PLK wyremontowały most na Brdzie pod Tucholą i wiadukt w Żalnie

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 05 lip 2022 14:22
PLK wyremontowały most na Brdzie pod Tucholą i wiadukt w Żalnie
fot. shutterstock

PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowały w woj. kujawsko-pomorskim most na Brdzie pod Tucholą i wiadukt w Żalnie na linii nr 208 Działdowo – Chojnice. Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków budżetowych.

REKLAMA

  • Remont mostu na Brdzie pod Tucholą oraz wiaduktu kolejowego w Żalnie na linii nr 208 został zakończony.
  • Koszt przedsięwzięcia wyniósł prawie 1 mln zł netto.

"Ponad 50-metrowej długości most zyskał m.in. nowy tor oraz chodnik techniczny. Zabezpieczono przed korozją powierzchnię betonową przyczółków oraz konstrukcję stalową przęsła. Podobnym zakresem prac objęto wiadukt w Żalnie. Remont zapewnił sprawność i zwiększył bezpieczeństwo przewozów koleją z Bydgoszczy przez Tucholę do Chojnic" - pokreślił Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PLK.

Pokryty ze środków budżetowych koszt przedsięwzięcia wyniósł prawie 1 mln zł netto.

Pod koniec czerwca rozpoczęły się prace na trasie Laskowice Pomorskie - Czersk (linia nr 215), które obejmują m.in. remont mostu na Wdzie w Tleniu oraz naprawę sześciu wiaduktów i trzech przepustów. Koszt robót to blisko 13 mln zł netto.

Jeszcze w tym roku zakończony zostanie remont mostu nad rzeką Płonką w Płońsku (linia nr 27 Nasielsk - Toruń Wschodni) za kwotę około 1,5 mln zł netto. Planowane są także prace m.in. na wiadukcie w Tucholi (linia nr 208) i dwóch wiaduktach w Jabłonowie (linia nr 353 Poznań Wschód - Skandawa) oraz wymiana zużytych elementów na moście kolejowo-drogowym przez Wisłę w Bydgoszczy Fordonie (linia nr 209 Bydgoszcz - Kowalewo Pomorskie).

W 2021 r. w woj. kujawsko-pomorskim PKP PLK wyremontowały pięć mostów, dwa wiadukty i 13 przepustów oraz wykonały prace konserwacyjne na blisko 20 obiektach. Łączny koszt prac wyniósł około 3 mln zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie