REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Płoccy architekci razem dla jednego projektu

  • Autor: plock.wyborcza.pl
  • 18 paź 2017 13:29
Płoccy architekci razem dla jednego projektu
Fot. unsplash

Już niebawem zostanie ogłoszone miejsce lokalizacji nowej sali koncertowej w Płocku.
Architekci i prezydent biorą pod uwagę dwie lokalizacje: Nowy Rynek i nabrzeże przy schodach od pomnika Broniewskiego - podaje portal plock.wyborcza.pl.

REKLAMA

W mieście od jakiegoś czasu mówi się o budowie wielofunkcyjnej sali, w której siedzibę miałaby Płocka Orkiestra Symfoniczna i która gościłaby wydarzenia z różnych obszarów muzycznych - od baletu po koncerty muzyki rockowej. Planuje się, że obiekt będzie miał widownię na 600 miejsc oraz mobilne sceny.

Z uwagi na rangę inwestycji, ratusz zaprosił do współpracy wszystkich płockich architektów, którzy zaproponowali trzy tereny, na których potencjalnie mógłby stanąć obiekt. Pierwszą lokalizacją jest Nowy Rynek, drugą Radziwie a trzecią - tereny nadbrzeża po prawej stronie Wisły.

Na podstawie długich analiz, jakich podjęli się architekci, wyłoniono dwa wiodące miejsca, gdzie obiekt najlepiej by się sprawdził: Nowy Rynek i Rybaki przy schodach po prawej stronie rzeki. Nie ma ostatecznej decyzji co do tego, gdzie obiekt finalnie się znajdzie.

Decyzja lokalizacyjna ma być ogłoszona do końca roku. W 2018 r. ratusz ogłosi konkurs architektoniczny na samą bryłę, wygląd budynku sali.

Miasto wstępnie zamierza wydać na tę inwestycję 30-40 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie