×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Płock ma plany wobec mola na Wiśle

  • Autor: PAP
  • 09 sie 2018 10:04
Płock ma plany wobec mola na Wiśle
fot. pixabay

Urząd Miasta Płocka ogłosił ponownie przetarg na remont mola spacerowego przy tamtejszym bulwarze nad Wisłą. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione z końcem lipca z uwagi na proponowane przez oferentów ceny, wyższe niż planowane nakłady.

REKLAMA

Oferty w obecnym przetargu można składać do 22 sierpnia - poinformował w ogłoszeniu płocki Urząd Miasta.

Planowany remont mola obejmować ma wymianę drewnianej nawierzchni, drewnianej konstrukcji elewacji budynku gastronomicznego, odnowienie małej architektury oraz zabezpieczenie antykorozyjne filarów, jak również znajdującej się w sąsiedztwie zapory przeciwlodowej.

Jak zaznaczył płocki Urząd Miasta, zakres inwestycji nie obejmuje remontu balustrad oraz zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji mola, co było częścią zamówienia w poprzednim przetargu, który unieważniono 31 lipca. W postępowaniu tym wpłynęły trzy oferty - najniższa cena wynosiła ponad 4 mln 175 tys. zł, a najwyższa ponad 4 mln 690 tys. zł.

W ogłoszonym teraz przetargu zakres planowanych robót zakłada m.in. rozbiórkę dotychczasowej drewnianej nawierzchni mola i drewnianej konstrukcji elewacji budynku gastronomicznego oraz dostawę i montaż nowego pokładu mola o powierzchni prawie 3,5 tys. metrów kw., a także nowego oszalowania elewacji budynku gastronomicznego o powierzchni niespełna 229 metrów kw. - w obu przypadkach z desek kompozytowych.

Według płockiego Urzędu Miasta, gdyby remont molo udało się rozpocząć w tym roku, to prace powinny zakończyć się wiosną roku przyszłego.

Molo na Wiśle w Płocku wybudowano w latach 2010-11 za 17 mln zł. Wychodząc w nurt rzeki, biegnie ono niemal równolegle do nadrzecznego bulwaru na długości ok. 357 metrów. Rozpoczyna się rozległym pomostem, a kończy tarasem widokowym wokół kawiarni. Obecny stan desek pokrywających molo oraz prowadzący do niego pomost jest zróżnicowany - np. widoczne są powstałe na skutek zmiennych warunków pogodowych, spękania powierzchniowe i strukturalne.

Molo przy płockim nadwiślańskim bulwarze to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc wypoczynku przez mieszkańców miasta i turystów. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się stalowo-betonowa zapora przeciwlodowa, która zimą chroni konstrukcję obiektu przed naporem spływających rzeką kry i śryżu.

Jesienią 2017 r. w Płocku rozpoczęła się kompleksowa modernizacja tamtejszego nabrzeża Wisły, w ramach której powstanie tam m.in. promenada, "skwer biznesu" z fotelami i ławkami wyposażonymi w przyłącza USB oraz nowy port jachtowy. Inwestycję, której wartość to 31,8 mln zł, a termin zakończenia to grudzień tego roku, realizuje spółka PORR. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie