×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Po 5 latach zakończono przebudowę szpitala w Toruniu. Kosztowała 654 mln zł

  • Autor: PAP
  • 05 maj 2022 16:57
Po 5 latach zakończono przebudowę szpitala w Toruniu. Kosztowała 654 mln zł
Budowę szpitala, bo ten powstał w zasadzie od nowa i zastąpi istniejące dotychczas na toruńskich Bielanach obiekty, rozpoczęto 5 stycznia 2017 r. fot. Shutterstock

Pięć lat prac budowlanych i 654 mln zł - tak w liczbach podsumować można przebudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, która właśnie dobiegła końca.

REKLAMA

  • W czwartek w Toruniu oficjalnie zakończono gruntowną przebudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu.
  • Inwestycja kosztowała 654 mln zł i trwała pięć lat. 

Ogromna inwestycja

Budowę szpitala, bo ten powstał w zasadzie od nowa i zastąpi istniejące dotychczas na toruńskich Bielanach obiekty, rozpoczęto 5 stycznia 2017 r. Marszałek, pytany przez PAP o koszty inwestycji, wskazał, że były to - licząc z wyposażeniem - 654 ml zł. Same kwestie budowlane kosztowały ok. 450 mln zł.

"To ogromna inwestycja. Na pewno największa w województwie" - dodał.

Dyrektor szpitala Sylwia Sobczak podkreśliła, że załoga placówki jest w najważniejszym momencie bardziej ciężkiej, pięcioletniej pracy.

"Przed nami mnóstwo wyzwań. Budynek to w tej chwili przepiękne mury. Przeprowadziliśmy już tu oddziały psychiatrii i zakaźne, więc opuściliśmy inne obiekty w mieście. Powoli się tu wprowadzamy. Teraz czeka nas długa praca, bo aby taki budynek mógł zacząć funkcjonować z pacjentami, musi popracować trochę +na sucho+. Jest w nim mnóstwo instalacji i sprzętu. Te muszą zostać uruchomione i pracować tak, aby nasi pacjenci byli bezpieczni" - powiedziała Sobczak.

Lepsze warunki, nowoczesny sprzęt

Po modernizacji pacjent będzie miał w toruńskim szpitalu zupełnie inne warunki. Dotychczasowe sale są pięcio- czy sześcioosobowe. Teraz będzie wiele sal dwuosobowych.

"Sprzęt mamy taki, że pacjent może zostać szybciej zoperowany, a tym samym szybciej będzie dochodził do zdrowia. Głównie dzięki małoinwazyjnym technikom leczenia" - powiedziała.

W nowych budynkach swoją działalność prowadzą już wszystkie poradnie specjalistyczne. Zdaniem dyrektor wabikiem dla młodych lekarzy będzie fakt, że obecnie to najnowocześniejszy wielospecjalistyczny szpital w kraju. W jej ocenie niezwykle ważne są także model, organizacja i kultura pracy. "Za pośrednictwem państwa chciałabym już teraz zaprosić wszystkich, aby zgłaszali się do nas do pracy" - powiedziała Sobczak. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie