×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pociąg-hotel już po pierwszej trasie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 maj 2014 10:48
Pociąg-hotel już po pierwszej trasie
fot. Fotolia

Pociąg o nazwie "Train and Breakfast" w niedalekiej przyszłości ma regularnie obsługiwać grupy turystyczne z Hiszpanii, które będą nim, niczym morskim wycieczkowcem, objeżdżać wybrane miasta Europy - podał portal Properynews.pl

REKLAMA

Hiszpański przewoźnik pasażerski, firma Renfe zainaugurowała w 24. maja br. funkcjonowanie pociągu-hotelu na trasie z Madrytu do Lizbony. Nietypowy pojazd przywiózł do Lizbony kibiców na finał Ligi Mistrzów rozgrywany między madryckimi klubami Realem i Atletico.

- Nowy pociąg będzie obsługiwał między innymi grupy pielgrzymkowe. Podczas tegorocznego lata planowanych jest kilka podróży do Santiago de Compostela - ogłosił przewoźnik.

Na razie w pierwszą podróż do wagonów wsiedli kibice drużyn, które w sobotni wieczór zmierzyły się w Lizbonie w finale Ligi Mistrzów.

Hotel na szynach składa się z 18 wagonów. Poza rozkładanymi łóżkami, które w ciągu dnia pełnią funkcje foteli, znajdują się w nim także niewielkich rozmiarów meble oraz łazienki z prysznicami. Wagony w pierwszej klasie zostały wyposażone w prywatne toalety. Lizbona nie jest miejscem docelowym inauguracyjnej podróży - w niedzielę pociąg zabrał pasażerów do Porto, a następnie ruszył w drogę powrotną do stolicy Hiszpanii.

Trzydniowa podróż "Train and Breakfast" kosztuje 380 euro; średnia cena posiłku w wagonie restauracyjnym wynosi 20 euro. "Train and Breakfast" jest zdecydowanie tańszą alternatywą dla madryckich kibiców niż pobyt w hotelu w stolicy Portugalii. Ceny wynajmu pokoju na dzień finału Ligi Mistrzów wzrosły bowiem w Lizbonie w ciągu ostatniego miesiąca o ponad 300 procent. Średnio za zakwaterowanie dla jednej osoby na dobę trzeba w sobotę zapłacić około 1500 euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie