REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Poczuj magię świąt w Sopocie

  • Autor: UM Sopot
  • 06 gru 2017 09:30
Poczuj magię świąt w Sopocie
Fotobank.pl/UMS

Odświętnie przystrojone miasto, choinki w przestrzeni miasta, ozdoby, girlandy i kurtyny świetlne – to znak, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia. W Sopocie będzie bajkowo pięknie.

REKLAMA

Podobnie jak w minionym roku iluminacja Sopotu obejmuje kurtyny świetlne na Al. Niepodległości, girlandy świetlne na ul. Kościuszki, dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino oraz na Placu Przyjaciół Sopotu. Plac Przyjaciół Sopotu ozdabia już centralna świetlna choinka, świetlny prezent i bombka. Przed kościołem świętego Jerzego prócz żywej choinki, ustawiony został świetlny Anioł.

Łączny koszt modernizacji, montażu i demontażu oświetlenia to  95.703,85 zł.

W ubiegłym roku zostały zakupione sznury świetlne LED na 3 żywe choinki (przy Urzędzie, przy kościele św. Jerzego i przy ZDIZ) – koszt to 36 tys. zł.

Wymiana uszkodzonych elementów całej iluminacji w Sopocie  30.750 zł brutto. 

W tym roku Sopot zakupił nowe dekoracje: dodatkowe sznury świetlne (kule LED) na 3 żywe choinki, nastrojowe dekoracje LED 3D w formie kul świątecznych z gwiazdkami, które zostały ustawione w Parku Herbstów  oraz przed Urzędem Miasta, nowe dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino oraz świetlną fontannę, która stanie na Placu nieopodal choinki (fontanna zostanie ustawiona 15 grudnia).

Koszt nowego oświetlenia wraz  z montażem i demontażem to około 174 tys. zł: dekoracje choinek i kule LED, fontanna i nowe dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie