×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podpisano porozumienie ws. rozbudowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach

  • Autor: PAP
  • 08 kwi 2022 12:49
fot. shutterstock

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński i burmistrz Krzeszowic (Małopolskie) Wacław Gregorczyk podpisali w piątek w siedzibie MKiDN porozumienie w sprawie rozbudowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach. Umowa zakłada m.in. budowę sali koncertowej na 300 osób.

REKLAMA

"Dzisiaj podpisujemy porozumienie w sprawie zasłużonej szkoły muzycznej w Krzeszowicach, która obchodzi 70-lecie. Porozumienie polega na tym, że wkład miasta, które jest zainteresowane, żeby szkoła rozwijała się także pod względem inwestycyjnym i żeby powstała tam sala koncertowa na 300 osób, bierze na siebie kwestię projektu i wkłada działkę, natomiast Skarb Państwa zrealizuje tę inwestycję" - powiedział Gliński. Dodał, że "w ten sposób już za kilka lat infrastruktura artystyczna w Krzeszowicach będzie na bardzo wysokim poziomie".

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, który pochodzi z Krzeszowic podkreślił, że "jest niezmiernie ważne, aby tak samo dbać o infrastrukturę komunikacyjną, która jest silnikiem rozwoju gospodarczego państwa jak i o to, co dla człowieka jest niezmiernie ważne - aby inwestować w sieć edukacyjną, sztukę, całą sferę artyzmu i tego, co nas uduchowia i tego, co często każe nam wzbudzić w sobie refleksję". "Wszystko to, co jest niezmiernie człowiekowi do życia potrzebne i takimi przedsięwzięciami są inwestycje w szkolnictwo artystyczne, w obiekty, które dają szansę obywatelom poza dużymi ośrodkami miejskimi czerpać z tego wielkiego obszaru artyzmu szczególnie w świecie muzyki" - dodał. Jego zdaniem "taką rolę będzie pełniła rozbudowywana Szkoła Muzyczna I stopnia w Krzeszowicach".

Burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk wyraził radość, że "potrzeba poprawy warunków lokalowych oraz kształcenia młodych adeptów uzdolnionych muzycznie w gminie znalazła uznanie ministerstwa i premiera Glińskiego". "Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że prośby moje i dyrektora szkoły muzycznej znalazły potwierdzenie w tym porozumieniu". Jego zdaniem, "idea związana z rozwojem zrównoważonym, a więc troska nie tylko o infrastrukturę twardą, ale również o bazę kulturalną to rzecz bardzo ważna". "Szkoła muzyczna jest dla nas jednym z najważniejszych obiektów i ośrodkiem życia kulturalnego w takiej miejscowości, gminie jak nasza. W 30-tysięcznej gminie nasza szkoła muzyczna jest niejako centrum. Dzięki temu skorzysta z niej nie tylko prawie 200 uczniów szkoły, ale również wszyscy mieszkańcy" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie