REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Podpisano umowę na rewitalizację dworca Opole-Wschód

  • Autor: PAP
  • 13 lip 2018 13:26
fot. pixabay.com

W Opolu podpisano umowę na rewitalizację dworca PKP Opole-Wschód i modernizację prowadzonej przez ten obiekt infrastruktury kolejowej. Koszt kontraktu, którego wykonawcą będzie spółka INTOP Warszawa, to 34 mln zł.

REKLAMA

Prace budowalne przy remoncie dworca i linii kolejowej mają rozpocząć się we wrześniu tego roku i zakończyć w ciągu 23 miesięcy. Projekt jest realizowany w formule "projektuj i buduj".

W ramach inwestycji zostaną odnowione i zmodernizowane perony dworca, na którym pojawi się nowy sprzęt nagłaśniający, wiaty i ławki oraz winda dla niepełnosprawnych. Główną częścią remontu będzie wzmocnienie i odnowienie wiaduktu kolejowego nad ulicą Oleską w Opolu, modernizacja torowiska i trakcji elektrycznej. Dzięki remontowi, ruch pociągów pasażerskich będzie mógł się odbywać z prędkością 120 km/h (obecnie jest to 20 km/h).

Nowa trasa umożliwi także ruch ciężkich składów towarowych o nacisku rzędu 22,5 tony na oś, co jest istotne ze względu na obsługę elektrowni Opole i cementowni Odra.

Zadanie pod nazwą "Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na linii 277 Opole Groszowice - Wrocław Brochów wraz z łącznicami" - przebudowa wiaduktu w km 6,420 wraz z rewitalizacją estakady i robotami towarzyszącymi w stacji Opole Wschodnie w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej" o wartości 33 980 400 zł jest finansowane ze środków budżetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie