×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podziemna ulica, rewitalizacja oraz wiele innych inwestycji. Łódź buduje w 2019 roku

  • Autor: UM Łódź
  • 04 sty 2019 10:53
Łódź, fot. PTWP

Nie zwalniamy tempa, wprost przeciwnie, rozpoczynamy kolejne inwestycje i dalej zmieniamy Łódź - zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

REKLAMA

W tym roku nie tylko kontynuujemy inwestycje rozpoczęte wcześniej, ale wchodzimy także z pracami na następne ulice. To m.in. kolejne prace związane z rewitalizacją, kontynuacja takich inwestycji jak przebudowa ul. Dąbrowskiego, Śmigłego-Rydza czy Rokicińskiej, ale także dużo remontów na osiedlach - mówi Hanna Zdanowska.

W ramach rewitalizacji, Łódź rozpocznie m.in. remonty i budowę: Sienkiewicza (od ul. Narutowicza do Piłsudskiego), Drogi łączącej Sienkiewicza ze Wschodnią, Kilińskiego (od Narutowicza do Rewolucji), Rewolucji (od Kilińskiego do Piotrkowskiej), Próchnika (od Zachodniej do Piotrkowskiej), Ogrodowej (od Gdańskiej do Zachodniej) i Zachodniej (od Ogrodowej do Legionów).

- W tym roku rozpocznie się także budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Bardzo szybko udało się uzgodnić jej projekt, a wykonawca niedługo rozpocznie prace. Zgodnie z harmonogramem ekipę budowlaną zobaczymy wiosną. Inwestycja potrwa do końca przyszłego roku i poza podziemną drogą, która połączy rondo pod al. Scheiblerów z ul. Kilińskiego, powstanie także od nowa ul. Hasa oraz zostanie przygotowany projekt podziemnego parkingu i rynku Kobro, które zostaną zbudowane w kolejnych etapach - mówi Katarzyna Mikołajec, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie