REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pogotowie w Szczecinie ma nową nowoczesną siedzibę

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2021 12:19
Pogotowie w Szczecinie ma nową nowoczesną siedzibę
Nową siedzibę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Duńskiej otwarto w piątek w Szczecinie. fot. Shutterstock

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ma nową siedzibę. W nowoczesnym budynku o powierzchni 1,5 tys. m kw. powstały m.in. pokoje dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek, a także biura, magazyny, garaż dla karetek i myjnia z pomieszczeniem do dezynfekcji ambulansów.

REKLAMA

  • Nową siedzibę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Duńskiej otwarto w piątek w Szczecinie.
  • Nowoczesny budynek ma zapewnić lepsze warunki pracy ratowników, a ambulanse będą mogły szybciej dojechać do mieszkańców północnej części miasta.
  • Inwestycja kosztowała 17 mln zł, z czego 8 mln zł to środki Urzędu Marszałkowskiego.

"Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył państwu do wykonywania profesjonalnie - jak zawsze - swojej pracy w godnych warunkach" - powiedział w piątek podczas oficjalnego otwarcia siedziby WSPR marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, dziękując zespołom medycznym i pracownikom stacji za pracę w czasie pandemii. Wskazał, że "od dziś mieszkańcy północnej części Szczecina mogą się czuć jeszcze bezpieczniej".

Jak przekazał dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka, przy ul. Duńskiej stacjonować będą najpierw trzy zespoły ratownictwa medycznego. Ograniczenie to zostało wprowadzone ze względu na pandemię - docelowo w budynku ma być siedem zespołów.

"Niebo a ziemia. Wszystko jest większe, lepsze, świeższe. Jeśli chodzi o przepisy BHP, jest tutaj dużo lepiej, dużo bezpieczniej dla nas, dużo wygodniej" - powiedział dziennikarzom ratownik medyczny Paweł Janowicz, porównując nową siedzibę do obecnej, przy al. Wojska Polskiego. Zaznaczył, że ratownicy będą mogli szybciej dojeżdżać do pacjentów, a także wykonywać wszystkie czynności poza wyjazdami - dezynfekcję karetek czy uzupełnianie sprzętu.

W budynku o powierzchni 1,5 tys. m kw. powstały m.in. pokoje dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek, a także biura, magazyny, garaż dla karetek i myjnia z pomieszczeniem do dezynfekcji ambulansów.

Inwestycja kosztowała 17 mln zł, z czego 8 mln zł to środki Urzędu Marszałkowskiego.

Poza obiektem przy ul. Duńskiej budowana jest także główna siedziba pogotowia, przy ul. Twardowskiego. Ma składać się z dwóch budynków; oprócz pomieszczeń biurowych, magazynów, pokoi dla ratowników i lekarzy znajdzie się w nich także m.in. Ośrodek Symulacji Medycznych, który tymczasowo funkcjonuje w filii WSPR w Międzyzdrojach. Umowę na budowę obiektów podpisano w połowie marca br.

Główną siedzibą WSPR w Szczecinie jest obecnie budynek z 1872 r. przy al. Wojska Polskiego. Jest objęty nadzorem konserwatora zabytków i nie ma możliwości dostosowania go do aktualnych potrzeb zespołów ratowniczych.

Pierwsze zespoły mają zostać przeniesione do budynku przy ul. Duńskiej z bazy przy al. Wojska Polskiego na początku maja.(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ mhr/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie