Połączyć historię z nowoczesnym designem. Projekt Dekady zaskakujePropertydesign.pl - 19-07-2017 10:42


Zrewitalizowane projekty idealnie trafiają w potrzeby nowej generacji konsumentów, szukających w galeriach handlowych nie tylko szerokiej oferty zakupowej, ale również odpoczynku i wyjątkowej atmosfery. Naszą inwestycją w Nysie wpisujemy się również w trend ożywiania centrów miast i przywracania im handlowo-rozrywkowej funkcji – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada.

Stare fabryki, obiekty przemysłowe, zaniedbane budynki dworców kolejowych czy autobusowych, w które przez lata nikt nie inwestował - znajdziemy je w całej Polsce, często opuszczone i niszczejące. Szansą dla takich miejsc jest rewitalizacja, dzięki której mieszkańcy zyskują nowoczesną przestrzeń publiczną, tętniącą życiem i oferującą atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, a deweloperzy nieruchomości komercyjnych atrakcyjny obiekt handlowy.

Budowa galerii w ramach projektu rewitalizacyjnego łączy się z wieloma korzyściami, takimi jak m.in. lokalizacja w unikatowym i zabytkowym budynku, dzięki czemu centrum handlowe nie jest już jednym z wielu podobnych do siebie tego typu miejsc, co może stanowić bazę dla niestandardowej strategii marketingowej. Niewątpliwą zaletą jest także umiejscowienie przeważnie w centrach miast lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ponadto zrewitalizowana przestrzeń w sercu miasta, do której wracają handel i usługi, ożywia się.

Tego typu inwestycję w Nysie prowadzi Dekada SA.  - Zrewitalizowane projekty idealnie trafiają w potrzeby nowej generacji konsumentów, szukających w galeriach handlowych nie tylko szerokiej oferty zakupowej, ale również odpoczynku i wyjątkowej atmosfery. Naszą inwestycją w Nysie wpisujemy się również w trend ożywiania centrów miast i przywracania im handlowo-rozrywkowej funkcji – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA.

Galeria Dekada w Nysie będzie dwupoziomowym budynkiem o powierzchni liczącej przeszło 20 tys. mkw. GLA, na której zlokalizowanych zostanie ponad 90 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie oraz strefa rozrywki z czteroekranowym multipleksem kinowym. Dla wygody klientów w galerii powstanie podziemny parking na ponad 440 miejsc. Dekada Nysa zlokalizowana będzie w samym centrum przy ul. Kolejowej,  w pobliżu rynku oraz dworców PKP i PKS. Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała pracownia Air Projekt z Warszawy. 

W elewacja budynku galerii częściowo wkomponowane zostanie historyczne ogrodzenie XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej. W sąsiedztwie głównego wejścia projektanci zaplanowali odbudowę ogrodzenia w jego istniejącej formie i miejscu, dzięki czemu powstanie kameralna strefa rekreacyjno-gastronomiczna dla klientów. Nyska Dekada doskonale wpisze się w istniejącą tkankę urbanistyczną miasta i jednocześnie zachowa historyczny charakter okolicy. Będzie przyjaznym, wielofunkcyjnym obiektem pełniącym rolę centrotwórczą.

- Rewitalizowanie starych obiektów to kolejny krok w rozwoju branży nieruchomości komercyjnych – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA. - Przedsięwzięcia tego typu zwracają zaniedbane tereny miastom, generują powstawanie nowych miejsc pracy, przyciągają znane marki i klientów. Na takich projektach zyskują wszyscy – miasto z jego mieszkańcami, inwestorzy i najemcy – dodaje Walczak.