×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Politechnika Opolska planuje budowę "Newtona" za 32 mln zł

  • Autor: PAP
  • 23 mar 2023 15:00
Politechnika Opolska planuje budowę "Newtona" za 32 mln zł
Jesienią tego roku na Politechnice Opolskiej rozpocznie się budowa Innowacyjnego Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych "Newton" - czyli kompleksu budynków o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, w którym jednocześnie będzie mogło przebywać 1 300 osób, fot. shutterstock

Na Politechnice Opolskiej powstanie kompleks budynków mieszczący m.in. bibliotekę, sale wykładowe i laboratoria informatyczne. Jak poinformowała uczelnia, realizacja projektu noszącego nazwę "Newton" będzie kosztowała 32 mln złotych.

REKLAMA

  • Jesienią tego roku na Politechnice Opolskiej rozpocznie się budowa Innowacyjnego Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych "Newton".
  • To kompleks budynków o powierzchni 12 tys. mkw., w którym jednocześnie będzie mogło przebywać 1 300 osób.

W "Newtonie" znajdzie się miejsce dla czterech modułów posiadających wspólny hol. W modułach mieścić się będzie biblioteka, aula, część dydaktyczna oraz laboratorium IT. W części bibliotecznej, na parterze zaplanowano także obszar dostępny dla użytkowników zewnętrznych, mieszczący informatorium biblioteczne, strefy czytelnicze, stanowiska pracy indywidualnej i grupowej oraz miejsca komputerowe. Na piętrze zlokalizowany zostanie Dział Wydawnictw. Z kolei aula to to nowoczesne pomieszczenie konferencyjne o amfiteatralnym układzie siedzeń mogące pomieścić kilkaset osób.

W części dydaktycznej zaprojektowano dwie sale wykładowe, przeznaczone do prezentacji multimedialnych. Na piętrze znajdować się będzie dwudzielna sala wykładowa, również z możliwością prezentacji multimedialnych oraz przestrzeń samorządu studenckiego. W części laboratoryjno-informatycznej powstanie nowoczesne laboratorium informatyczne wraz z serwerownią, przeznaczone do celów naukowo-badawczych Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace związane z budową dwóch segmentów: holu i biblioteki. Rozpoczęcie budowy Newtona, którego całkowita wartość wyniesie 32 mln zł, zaplanowano na jesień tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie