×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Politechnika Świętokrzyska planuje budowę stadionu wielofunkcyjnego

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 15 gru 2017 15:16
fot. pixabay.com

Budowę stadionu wielofunkcyjnego składającego się m.in. z boiska do piłki nożnej, dwóch bieżni oraz kortu tenisowego planuje Politechnika Świętokrzyska. Podczas konferencji prasowej w Kielcach władze uczelni przedstawiły ostateczny projekt inwestycji.

REKLAMA

Projekt przewiduje budowę kompleksu stadionu wielofunkcyjnego, który będzie zlokalizowany w sąsiedztwie Politechniki Świętokrzyskiej (PŚ). W jego skład wejdą m.in. boisko piłkarskie, dwie bieżnie, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy oraz boiska do siatkówki i badmintona. Obiekt zostanie wyposażony w częściowo zadaszone trybuny, siłownie zewnętrzną, parking oraz budynek magazynowy. Teren będzie w całości oświetlony.

Łączny koszt inwestycji wyniesie ok. 14,5 mln zł. Najwięcej (ponad 9,5 mln zł) kosztować będzie budowa kompleksu stadionu lekkoatletycznego. Pozostałe wydatki związane są z pracami związanymi z instalacją sanitarną i elektryczną.

"Będziemy występować do Ministerstwa Sportu i Turystyki o potrzebne pieniądze na realizację tej inwestycji. Dodatkowo poprosimy o pomoc Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego" - zapowiedziała prorektor ds. ogólnych PŚ dr hab. Barbara Goszczyńska.

Rektor uczelni prof. Wiesław Trąmpczyński podkreślił, że "nie jest to obiekt wyłącznie dla Politechniki". "Chcemy stworzyć zamknięty kompleks sportowy, który będzie wykorzystywany przez środowisko akademickie, szkoły oraz wszystkich mieszkańców Kielc" - dodał.

Z kolei prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski zapewnił o konieczności budowy takiego stadionu ze względu na ogromne zapotrzebowanie ze strony drużyn piłkarskich z regionu. "Jesteśmy zainteresowani takim obiektem, ponieważ nie mamy gdzie trenować. Boisko ma posiadać sztuczną murawę, stąd będzie ono wielofunkcyjne nie tylko w zakresie różnych dyscyplin, ale i kalendarza" - tłumaczył.

Według prorektor Goszczyńskiej, "gdyby szybko udało się zebrać potrzebne pieniądze", to prace potrwałyby do 2020 r.

Politechnika Świętokrzyska jest najstarszą i jedyną państwową uczelnią techniczną w regionie świętokrzyskim. Kształci ok. 7 tys. studentów na 19 kierunkach i ponad 60 specjalnościach. Zatrudnia 514 nauczycieli akademickich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie