REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Półmetek remontu łódzkiej kamienicy. Cóż za fasada!

  • Autor: UM Łódź
  • 17 paź 2022 11:27
Półmetek remontu łódzkiej kamienicy. Cóż za fasada!
Kamienica przy Wschodniej 45 na półmetku remontu, fot. UMŁ

Kolejna łódzka kamienica dostaje drugie życie w ramach programu rewitalizacji. Budynek przy ul. Wschodniej 45 pięknieje z dnia na dzień. Prace są na półmetku.

REKLAMA

  • Miejski program rewitalizacji obejmuje kilka kamienic przy ul. Wschodniej.
  • Z obiektu pod numerem 45 właśnie zostały zdjęte rusztowania.
  • Odsłonięcie odnowionej fasady budynku to sygnał, że generalny remont kamienicy osiągnął półmetek. 

– Aktualnie przy ul. Wschodniej 45 realizowane są prace w nowych klatkach żelbetowych i są to ostatnie prace konstrukcyjne na inwestycji. W oficynach montowane są panele, drzwi wewnętrzne oraz drzwi zewnętrzne – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na budynku frontowym trwają jeszcze prace przy elewacji od strony podwórza. Zakończyły się natomiast prace w węźle, który został zgłoszony do odbioru gestorowi sieci, Veolii. Wszystkie mieszkania będą wyposażone w centralne ogrzewanie. W piwnicach na oficynach wykonywane są prace tynkarskie. 

Zmiany nie ominą podwórza. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji, zostanie na nim urządzona przestrzeń na sąsiedzkie spotkania. 

W połowie przyszłego roku przy ul. Wschodniej 45 zostanie oddanych do użytku 48 mieszkań komunalnych, mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą, 12 lokali usługowych oraz cztery pracownie twórcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie