×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polska firma zbuduje centrum handlowo-rozrywkowe na Ukrainie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 gru 2021 16:51
Polska firma zbuduje centrum handlowo-rozrywkowe na Ukrainie
Unibep SA podpisała warunkową umowę na realizację centrum handlowo-rozrywkowego w Zaporożu. fot. Unibep

Unibep podpisała warunkową umowę na realizację centrum handlowo-rozrywkowego w Zaporożu na Ukrainie.

REKLAMA

  • 16 grudnia 2021 r. Unibep SA podpisała warunkową umowę na realizację centrum handlowo-rozrywkowego w Zaporożu.
  • Wartość umowy to ok. 56 mln Euro (czyli ok. 260 mln zł). Inwestorem jest ukraińska spółka Khortitsa Moll LLC z siedzibą w Zaporożu, firma należąca do ukraińskiego holdingu Budhouse Group.
  • To kolejna duża inwestycja realizowana przez spółkę z Bielska Podlaskiego na Ukrainie.  Polska firma planuje dalszą ekspansję na tym rynku.

- Nasze doświadczenie i dobra praca na rynku ukraińskim przynosi efekty – mówi Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. – Pragnę przypomnieć, że dla tego inwestora zbudowaliśmy centrum handlowe w Charkowie, które zostało przekazane do użytku latem 2021 r.

Budhouse Group jest częścią dużego holdingu na Ukrainie, który specjalizuje się w inwestycjach w sektorach nieruchomości, energetyki i rolnictwa. Po rozpoczęciu działalności inwestycyjnej w 2009 roku, BHG koncentruje się na dużych projektach rozwoju nieruchomości na Ukrainie. Działalność firmy opiera się na inwestowaniu, rozwoju i zarządzaniu aktywami nieruchomości. Od 2009 roku grupa BUDHOUSE otworzyła pięć centrów handlowych w różnych miastach Ukrainy i jeden kompleks wielofunkcyjny, a teraz rozpoczęła budowę kolejnych obiektów.

Warto przypomnieć, że wartość umowy na budowę centrum handlowego w Charkowie, którego generalnym wykonawcą był Unibep SA, wynosiła brutto ponad 53,7 mln euro. Inwestor sfinansował projekt kredytem pozyskanym z polskiego banku BGK. Inwestycja została zrealizowana niezwykle sprawnie, mimo trudnej sytuacji związanej z ogólnoświatową pandemią.

Podpisana dziś umowa przewiduje, że budowa zakończy się w ciągu 30 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji robót. Inwestycja w 85% będzie realizowana z kredytu udzielonego inwestorowi przez polski bank. Ponadto inwestor ma zapłacić wykonawcy z funduszy własnych zaliczkę na poczet realizacji prac w wysokości 15% wynagrodzenia.

- Widzimy spore szanse na rozwój naszej firmy na rynku ukraińskim i na nim się obecnie skupiamy – dodaje Leszek Gołąbiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie