×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polski design w Mediolanie

  • Autor: propertydesign.pl
  • Opublikowano: 31 mar 2014 14:40
fot. Fotolia

W dniach od 8 do 13 kwietnia 2014 polskie wzornictwo prezentowane będzie podczas Salone Internationale del Mobile w Mediolanie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych projektowaniu na świecie.

REKLAMA

Będzie to pierwsza przekrojowa polska wystawa w Mediolanie, która ma przybliżyć międzynarodowej publiczności współczesne polskie wzornictwo - oparte na lokalnej tradycji, z szacunkiem spoglądające w przeszłość, a jednocześnie patrzące w przyszłość stosując innowacyjne rozwiązania

Projekty pokazane na wystawie Polish Job reprezentują trzy interesujące nurty. Pierwszym z nich jest lokalność – obejmuje zbiór projektów wyrastających z lokalnych tradycji określanych przez dostępne materiały, takie jak np. len, drewno, węgiel oraz techniki i formy. Do nurtu nostalgia wybrane zostały przedmioty w błyskotliwy sposób nawiązujące do socrealizmu i poddające wybrane elementy kultury tamtej epoki intelektualnemu przetworzeniu prowadząc inteligentny dialog z przeszłością. Innowacja z kolei prezentuje rozwiązania, które podążają za nowoczesnymi technologiami i światowymi trendami.

Dwa pierwsze nurty pomagają uchwycić specyfikę polskiego projektowania, pokazują jego odrębność poprzez sięgnięcie do przeszłości. Trzeci zaś wpisuje polskie projektowanie w międzynarodowy kontekst innowacji i nowych możliwości technologicznych – odsłania fascynujący obszar eksploracji, w której polscy twórcy dotykają tych samych problemów i mówią tym samym językiem co najlepsi projektanci na świecie.

Wystawa w Mediolanie została zorganizowana przez culture.pl – serwis, który od lat pokazuje światu to, co w polskiej kulturze najcenniejsze i najlepsze. Koncepcja wystawy została wyłoniona przez międzynarodowe jury (m. in. Zuzanna Skalska, Will Sorrell, Michał Stefanowski) w konkursie zorganizowanym w styczniu br. przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie