REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Polskie biurowce popłyną do Afryki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sie 2016 09:13
Polskie biurowce popłyną do Afryki
fot. Malta Office Park
Polskie biurowce popłyną do Afryki
Polskie biurowce popłyną do Afryki
Polskie biurowce popłyną do Afryki
Polskie biurowce popłyną do Afryki
Polskie biurowce popłyną do Afryki
Polskie biurowce popłyną do Afryki

Polscy projektanci, polski deweloper, afrykański właściciel. Biurowce firmy Echo Polska Properties będą notowane na giełdzie w RPA. Dowiedz się więcej o ich projektach.

REKLAMA

A4 Business Park w Katowicach

A4 Business Park powstaje w Katowicach przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP. A4 Business Park składa się z trzech budynków. Realizacja pierwszego wraz z kubaturowym parkingiem wielopoziomowym oferującym 560 miejsc postojowych zakończyła się w I kw. 2014 roku. 7-kondygnacyjny budynek (9 tys. mkw.) został w całości wynajęty przez koncern informatyczny IBM. W ramach II etapu inwestycji wybudowano 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni biurowej wynoszącej około 9 tys. mkw. Projekt A4 Business Park opracowało znane krakowskie biuro architektoniczne DDJM.

Astra Park w Kielcach

Astra Park jest właścicielem nowoczesnego kompleksu biurowego w Kielcach przy al. Solidarności 36, w skład którego wchodzą trzy budynki biurowe o łącznej powierzchni wynajmowalnej 16,3 tys. mkw. oraz przylegające do nich nieruchomości gruntowe stanowiące rezerwę pod rozbudowę parku biurowego. Kompleks trafił do portfela Echo w 2011 roku. Projekt inwestycji przygotowało DDJM Biuro Architektoniczne.

Malta Office Park

Malta Office Park to zlokalizowany w Poznaniu park biurowy składający się z sześciu budynków, oferujących łącznie blisko 31 000 mkw. powierzchni pod wynajem. Projekt architektoniczny Malta Office Park powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej Litoborski-Marciniak.

Realizacja Malta Office Park rozpoczęła się w sierpniu 2007 roku. Inwestycję zrealizowano w trzech etapach. I etap (dwa 5-kondygnacyjne budynki) zakończono w grudniu 2008 roku. Na początku IV kwartału 2010 roku uzyskano pozwolenie na użytkowanie II etapu (dwa 5- i jeden 6-kondygnacyjny budynek) i rozpoczęto budowę ostatniego budynku, czyli III etapu inwestycji.

Oxygen

Oxygen to 9-kondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w Szczecinie przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia. Obiekt oferuje łącznie ponad 14 000 mkw. powierzchni pod wynajem. Wśród firm, które wynajęły biura w Oxygenie są m.in. Tieto Poland, brightONE, Bank PKO BP, Enea, Vortex Polska i Medicover. Projekt biurowca powstał w biurze architektonicznym Arch-Deco z Gdyni.

Park Rozwoju

Park Rozwoju, przy ul. Konstruktorskiej 12, składa się z dwóch budynków i restauracji. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu to 32 000 mkw. Budynki obsługiwane są przez dwupoziomowy parking podziemny i parking naziemnym, które łącznie oferują 740 miejsc postojowych. Na terenie kompleksu znajdują się strefy wypoczynku i rekreacji, a także dziedziniec z kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach i siłownia na świeżym powietrzu. Rowerzyści mają do dyspozycji garaż ze stojakami oraz szatnie z prysznicami.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się jesienią 2012 roku. Pierwszy budynek oddano do użytkowania wiosną 2014 roku. W biurowcu swoje siedziby urządziły takie firmy jak m.in. Schneider Electric (3 200 mkw.) i Ericsson (3 600 mkw.). W drugim budynku, który w maju tego roku uzyskał pozwolenie na użytkowanie powstały biura m.in. Schneider Electric (3 800 mkw.) i Intergraph (1 200 mkw.).

W ubiegłym roku II etap Parku Rozwoju otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 72,9 proc. I etap inwestycji uzyskał BREEAM Interim na poziomie Very Good. Projekt architektoniczny Parku Rozwoju powstał w pracowni JEMS Architekci. 

West Gate

Projekt architektoniczny West Gate powstał w kieleckiej pracowni Arcad. Budynek to zwarta bryła z przeszkloną elewacją, o przekroju litery „L”. Sześciokondygnacyjny obiekt powstał przy ul. Lotniczej w pobliżu Parku Zachodniego i jest pierwszym tak okazałym biurowcem w tej części wrocławskiego śródmieścia.

Nowy obiekt zrealizowany przez Echo Investment oferuje 16 200 mkw. powierzchni biurowej. Swoje siedziby ulokowały tutaj trzy firmy reprezentujące zupełnie odmienne branże: Nokia Networks, Deichmann i Enel-Med.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie