×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polskie ulice handlowe nie spełniają wymagań najemców

  • Autor: portalsamorzadowy.pl
  • 02 cze 2014 16:29
Polskie ulice handlowe nie spełniają wymagań najemców
ul. Nowy Świat w Warszawie, najdroższa ulica handlowa w Polsce

W przeciwieństwie do Europy Zachodniej ulice handlowe w Polsce są niedoinwestowane. Wymagający klienci nie mogą znaleźć odpowiednich pomieszczeń - czytamy na Portalsamorządowy.pl.

REKLAMA

Nawet na najbardziej rozwiniętych rynkach, czyli w Warszawie i Krakowie, trudno o atrakcyjne lokale na wynajem. Wiele sieci, które zamierzają rozwijać się na polskim rynku, chce rozpocząć swoją działalność przy ulicy handlowej. Często jednak nie mogą znaleźć lokali o wymaganej wielkości lub możliwy okres najmu jest dla nich zbyt krótki. W efekcie otwierają sklep w centrum handlowym" - opowiada Katarzyna Kocon z CBRE. - czytamy na Portalsamorzadowy.pl.

Jak podaje Portalsamorzadowy.pl, właściwie tylko Warszawa i Kraków, miasta o najbardziej rozbudowanej ofercie, dają spore możliwości rozwoju. Trzeba pamiętać o ograniczeniach, jak np. nieuregulowane stosunki własnościowe, zły stan techniczny lokali, brak miejsc parkingowych w pobliżu. Co gorsza, obiekty przy ulicach handlowych często powstają zgodnie z wymaganiami konkretnych najemców i, jeśli mieszczą jeden do kilku lokali, to są wynajęte już przed otwarciem.

Warszawska ul. Nowy Świat zajęła 43. miejsce w ostatnim raporcie „Główne ulice handlowe na świecie”. Jest najdroższą ulicą handlową w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie