×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polskie wzornictwo na Warszawskich Targach Designu

  • Autor: wzorytargi.pl
  • 05 maj 2014 13:33
Polskie wzornictwo na Warszawskich Targach Designu

Główną misją targów WZORY jest promocja polskiego wzornictwa. Wyjątkowe koncepcje, które rodzą się w pracowniach i niewielkich butikach kreatywnych, wciąż pozostają dla odbiorców trudno osiągalne. Warszawskie targi designu odbędą się 24 maja w Drukarni Praskiej przy ulicy Mińskiej 65.

REKLAMA

Postindustrialna przestrzeń dawnych zakładów graficznych o powierzchni 5000 mkw. zostanie na jeden dzień zajęta i zaaranżowana przez 250 młodych polskich projektantów. Stoiska zostaną zorganizowane w sektory; zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z docenionymi już, ale też z zupełnie premierowymi produktami z dziedzin: ekologia, food design, design dla dzieci, meble, szkło i ceramika, tekstylia, oświetlenie.

Po raz pierwszy w historii WZORÓW jury złożone z wybitnych teoretyków i praktyków designu przyzna nagrody za „Wzorowy projekt” oraz „Wzorowe stoisko”. Wręczenie statuetek zaprojektowanych przez Unikke Design odbędzie się o godzinie 19.00 w dniu targów. Po wręczeniu nagród wystąpi Atanas Valkov - pianista, kompozytor muzyki filmowej oraz producent muzyczny. Zaprezentuje wyrafinowaną fuzję muzyki klasycznej, world, elektronicznej oraz tworzonego na żywo sound design’u .

W czasie WZORÓW odbędzie się również spotkanie blogerów wnętrzarskich, którzy wybiorą swojego faworyta wśród wystawców i wręczą mu swoje wyróżnienie. W hali i ogrodzie wokół niej zostaną wydzielone strefy relaksu. Na powietrzu będzie można również podpatrzeć jak pracują artyści – przez cały dzień Michał Kuszyk będzie malował tam mural.

Warszawskie Targi Designu WZORY™ są największą tego typu imprezą organizowaną w stolicy. Kolejna, trzecia już edycja WZORÓW odbędzie się 24 maja 2014 roku w Drukarni Praskiej przy ulicy Mińskiej 65 w godzinach 11-23. Wstęp wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie