×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polsko-czeska typografii w barwach ukraińskich na warszawskiej ulicy

  • Autor: UM Warszawa
  • 23 wrz 2022 14:47
Polsko-czeska typografii w barwach ukraińskich na warszawskiej ulicy
Rozpoczęło się wspólne, kilkudniowe przedsięwzięcie Czeskiego Centrum Warszawa i teatru Komuna Warszawa. W ramach wydarzenia powstał m.in. mural przy ul. Emilii Plater., fot. UM Warszawa

Rozpoczęło się wspólne, kilkudniowe przedsięwzięcie Czeskiego Centrum Warszawa i teatru Komuna Warszawa. W ramach wydarzenia powstał m.in. mural przy ul. Emilii Plater.

REKLAMA

- Przyszłość Europy oparta jest na wspólnych wartościach i zasadach. Kultura ma tu olbrzymią rolę. Cieszę się, ze nasze miasto i artyści z Europy włączają się w dyskusję o kulturze zaangażowanej, mówiącej głośno o problemach współczesnego świata i w ten sposób budują europejską wspólnotę – mówi zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

Podczas gotowania z szefową kuchni Kateřiną Zdanowiczovą będzie można wspólnie przygotować czeską wersję placków ziemniaczanych i typową dla południowych Czech zupę zwaną kulajda. Warsztaty typograficzne to świetna okazja, żeby nauczyć się różnych technik i stylów letteringu. Ponadto w Teatrze Komuna Warszawa odbędzie się wizualny performance pt. Reality Surfing. 

W czwartek nastąpiło odsłonięcie muralu, zaprojektowanego przez czeską artystkę Petrę Dočekalovą. Powstał on jako część projektu Street Meets (Mural) Art., w ramach którego w przygotowaniu jest również polski mural w Ołomuńcu. W związku z hasłem Sąsiedztwo-Wspólnota-Wzajemność, zdecydowano się na realizację tej polsko-czeskiej typografii w barwach ukraińskich. Mural można oglądać przy ul. Emilii Plater 31.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie